Kukiz na Majdanie. Napisał po ukraińsku hymn rewolucji. Tam odbyła się premiera teledysku WIDEO

2014-03-05 11:07
Paweł Kukiz
Autor: archiwum se.pl Skiba podziwia jednak Kukiza za działalność polityczną. - Cenię Pawła, to jest mój kolega, nie chcę powiedzieć o nim niczego złego i należy podziwiać to, że jeszcze mu się chce, bo jest wielu ludzi, którym już się w ogóle nie chce, którym wszystko zwisa. Paweł chce dobrze, tylko pewnie dobrze mu to nie wyjdzie - wyrokuje lider Big Cyca.

Paweł Kukiz solidaryzuje się z Ukraińcami, dlatego postanowił napisać po ukraińsku hymn rewolucji. "Pieśń "zagrała mi w głowie", gdy byłem drugi albo trzeci raz na Majdanie" - mówił w wywiadzie dla portalu Express.olsztyn.pl.

- W niedzielę na kijowskim Majdanie odbyła się premiera teledysku Pawła Kukiza. Jest to hymn, który Kukiz napisał specjalnie po to, aby wesprzeć obrońców Majdanu - czytamy na portalu express.olsztyn.pl.

Tekst "Doky zhyvut' ludy" w całości napisany jest po ukraińsku.

Zobacz: NOWE FAKTY dotyczące pobicia ukraińskiej dziennikarki. Szef ochrony Janukowycza uwikłany w pobicie Czornowoł? Są dowody

- Pieśń "zagrała mi w głowie", gdy byłem drugi albo trzeci raz na Majdanie. Razem z zastępcą Szefa Sztabu Samoobrony poszedłem do "bufornej zony", pod Czarną Barykadę, gdzie była odprawiana msza za 94 zamordowanych, przy 94 Krzyżach. Duchowni modlili się, a berkut zagłuszał mszę. Z ich głośników dudniło "Vstavai strana ogromnaja"... To wszystko na raz - pobojowisko, berkut, duchowni, dźwięki było ogromnie wstrząsające. Wtedy w głowie pojawiła się pieśń. Parę dni później wyjechałem do Nowego Jorku na koncerty. Tam - w studio gdzie nagrywał m.in. Prince i The Ramones - nagrałem tę pieśń - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z portalem express.olsztyn.pl.

Kukiz wspomina, że na Majdanie był już kilkakrotnie od 19 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE