Putin wściekły na wynik Oscarów! Aż go rozbolał brzuch!

i

Autor: AP

Z Putinem jest bardzo źle?

Ledwo żywy Putin wściekły na wynik Oscarów! "Aż go rozbolał brzuch!"

2023-03-14 19:15

Niedzielna gala rozdania Oscarów przeszła już do historii. Ceremonia, która tym razem obyła się bez większych skandali i wpadek, nie każdemu się jednak podobała. U Władimira Putina na przykład wywołała prawdziwą wściekłość. "To plucie nam w twarz" - mówił podobno, trzęsąc się ze złości. A w jego stanie raczej nie powinno się ulegać tak silnym emocjom. Co go tak rozjuszyło?

Władimir Putin (70 l.) 5 marca rozpoczął nową, inwazyjną terapię onkologiczną. Wszystko przez fatalne wyniki badań. Zgodnie z doniesieniami niezależnych mediów i wywiadów, rosyjski prezydent od lat cierpi bowiem na kilka różnych nowotworów i chorobę Parkinsona. Początek nowej terapii zniósł bardzo źle. "W niedzielę [5 marca - przyp. red.] o piątej rano czasu moskiewskiego Putin rozpoczął kolejną terapię. Prezydent nie czuł się najlepiej przez cały dzień i głównie starał się odpoczywać. Początek wiosny będzie trudnym okresem dla Putina" - pisał w ubiegłym tygodniu autor telegramowego kanału Generał SWR, który ma na Kremlu podobno niezawodne źródła informacji. Niedługo później okazało się, że leczenie jest tak agresywne, że "Putin odmawia jedzenia i nie rusza się z łóżka".

Putin wściekły na Oscary. Z zazdrości?

W tym stanie stres na pewno nie jest wskazany. Tym bardziej dziwi reakcja Putina na wyniki tegorocznych Oscarów. 95. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która w niedzielę, 12 marca, odbyła się w hollywoodzkim Dolby Theatre, przyprawiła Putina o ból brzucha. Wszystko przez laureata nagrody dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego. W tym roku w tej kategorii wygrał film "Nawalny". "Podczas spotkania za pośrednictwem łącza wideo prezydent został poinformowany o przyznaniu Oscara Akademii Filmowej filmowi »Nawalny«. Na co Putin powiedział: »To plucie nam wszystkim w twarz«. Prezydent nie wyjaśnił, kim są »my« i dlaczego tak uważa, ale nikt od niego czegoś takiego nie wymagał" - pisze Generał SWR. 

Nagroda dla filmu "Nawalny" to policzek zarówno dla Rosji, jak i dla Ukrainy?

Film, który tak rozzłościł Putina, opowiada historię próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty, Aleksieja Nawalnego, który w tej chwili przebywa w więzieniu. Nagroda dla dokumentu wywołała negatywne emocje nie tylko w Rosji, ale także wśród obywateli Ukrainy, którzy stwierdzili, że wyróżnienie dla filmu o Rosjaninie jest próbą poprawienia wizerunku Rosji na świecie. 

Sonda
Czy Oscary są dla Ciebie ważne?
Mateusz Lachowski: Nawet Putin wie, że to już nie pora na klęski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany