Lepienie bałwanów to GRZECH! "Bałwany promują rozwiązłość i erotyzm"

2015-01-14 13:08

Arabia Saudyjska, jeden z najgorętszych krajów na świecie, ma właśnie niepowtarzalną okazję zażyć zabawy na śniegu. Niestety lepienie bałwanów nie spodobało się duchownym. Co jest nie tak z bałwanem, że nie został przyjęty przez świat islamu?

Sheikh Mohammed Saleh al-Munajjid zdecydowanie potępił lepienie bałwanów, ponieważ jak tłumaczy, niedopuszczalne jest, aby lepić ze śniegu postacie podobne do ludzi. Nawet na zasadzie gry, czy zabawy - czytamy na telegraph.co.uk.

Według duchownego, zgodnie z zasadami islamu, ze śniegu można lepić jedynie przedmioty nieożywione jak statki, domy, czy owoce. - Bóg dał ludziom przestrzeń do tworzenia czegokolwiek, co nie ma duszy - podkreśla duchowny.

Odpowiedź internautów była natychmiastowa. Na portalach społecznościowych pojawiają się dziesiątki zdjęć prezentujących bałwany w różnych przebraniach.

Zobacz: KONIEC ŚWIATA nadchodzi! Brak ZIMY oznacza zagładę? Nie ma śniegu, gdzie jest zima?

- Mamy śnieg przez kilka dni, może nawet i godzin. Zawsze jest ktoś, kto chce nam zabrać radość i zabawę. Wydaje się, że jedyne co nam zostało, to usiąść i napić się kawy - komentuje jeden z blogerów.

Inny internauta wspierający zakaz lepienia bałwanów napisał: - Lepienie bałwanów to naśladowanie niewiernych, które promuje rozwiązłość i erotyzm...

Śmiać się czy płakać? Zdecydujcie sami...

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail