Łukaszenka

i

Autor: AP Łukaszenka

Wojna na Ukrainie

Łukaszenka w coraz większym strachu. Nie ufa służbom, buduje prywatną armię ochroniarzy

2023-01-18 14:20

Aleksandr Łukaszenka nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia i żyje w ciągłym strachu, dystansuje się nawet od własnych służb i tworzy własne oddziały prywatnych ochroniarzy - donosi portal Centrum Narodowego Sprzeciwu administrowany przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii. Ci prywatni ochroniarze mają stać się białoruską Grupą Wagnera.

Aleksandr Łukaszenka nie ufa własnym służbom. Ochrania go Gard-Serwis. To "białoruska Grupa Wagnera"?

Aleksandr Łukaszenka jest przerażony tym, co go czeka i wszędzie węszy spisek na swoje życie. Nie ufa już nawet własnym służbom bezpieczeństwa i dlatego buduje prywatną armię ochroniarzy. Takie doniesienia publikuje portal Centrum Narodowego Sprzeciwu administrowany przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii. Białoruski dyktator sięgnął podobno po usługi firmy ochroniarskiej "Gard-Serwis". Tymczasem to właśnie zatrudnieni przez tę firmę ochroniarze mają niebawem utworzyć coś w rodzaju białoruskiej Grupy Wagnera. Centrum Narodowego Sprzeciwu pisze, że w siedzibie Gard-Serwis pojawili się już członkowie grupy Jewgienija Prigożyna. Niedawno Walery Sachaszczyk, współpracownik liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej ostrzegał, że Gard-Serwis przechodzi szkolenie wojskowe. Tymczasem Białoruś nadal wbrew wielu obawom nie włączyła się bezpośrednio w wojnę na Ukrainie.

Łukaszenka wcześniej pozwalniał kucharzy, bo boi się otrucia

O lęku Aleksandra Łukaszenki o życie informuje się od dawna. W listopadzie napisał o tym Leonid Nevzlin, rosyjski opozycjonista, biznesmen otwarcie sprzeciwiający się polityce Kremla i wojnie na Ukrainie. Nawiązał do wcześniejszych wydarzeń - w tajemniczych okolicznościach zmarł minister spraw zagranicznych Białorusi, według rosyjskiej opozycji Uładzimir Makiej został otruty przez rosyjskie służby specjalne. Łukaszenka obawia się, że będzie następny. Makiej "zmarł w wyniku otrucia zaplanowanego w specjalnym laboratorium FSB. Jego śmierć, jako że był drugą najważniejszą osobą w państwie, wywołała panikę wśród białoruskich władz. Ale dyktator Łukaszenka jest najbardziej wstrząśnięty. Zarządził wymianę swoich kucharzy, służących i ochroniarzy" - napisał w mediach społecznościowych Leonid Nevzlin.

Sonda
Czy sądzisz, że Białoruś uderzy w Ukrainę?

Quiz. II wojna światowa. Sprawdź, co wiesz o największym konflikcie zbrojnym w historii

Pytanie 1 z 10
1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę. Kto był wówczas Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych?
Express Biedrzyckiej - Paweł Łatuszka: Łukaszenka to realne zagrożenie dla Polski