Prezydent Zełenski: osiągnęliśmy strategiczny punkt zwrotny w wojnie z Rosją

i

Autor: Wikimedia commons Prezydent Zełenski: osiągnęliśmy strategiczny punkt zwrotny w wojnie z Rosją

Przed nimi ostrzeżono Zełenskiego! Czym jest Grupa Wagnera?

2022-02-28 14:29

Aż czterystu najemników z powiązanej z Kremlem Grupy Wagnera szuka Wołodymyra Zełeńskiego! Według brytyjskiego dziennika „The Times” prezydent Ukrainy został ostrzeżony przed tym, że Rosja chce przy pomocy „zielonych ludzików” zamordować jego i innych członków rządu Ukrainy, a potem przejąć władzę. Chodzi o Grupę Wagnera, na którą niedawno Rada Unii Europejskiej nałożyła sankcje za tortury i zabójstwa.

„Na oczach całego świata komik staje się prawdziwym przywódcą, a przywódcy stają się komikami” – takie zdanie kilka dni temu zaczęło krążyć po mediach społecznościowych. Prezydent Ukrainy zaczynał jako aktor komediowy, a jako prezydent Ukrainy okazał się prawdziwym liderem, który zawstydził niejednego polityka w obliczu rosyjskiej agresji. Nigdzie nie uciekł, trwa na posterunku, zagrzewa Ukraińców do walki i nie poddaje się. „Wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden, a moja rodzina to cel numer dwa” – mówił niedawno Wołodymyr Zełenski. Teraz można już domyślać się, co miał na myśli. Według brytyjskiego dziennika „The Times” prezydent Ukrainy został ostrzeżony przed tym, że w Kijowie poluje na niego czterystu (!) najemników z tak zwanej Grupy Wagnera, bo Rosja chce przy ich pomocy zamordować jego i innych członków rządu Ukrainy, a potem przejąć władzę. Czym jest Grupa Wagnera?

NIE PRZEGAP: Rosyjscy oligarchowie WŚCIEKLI przez sankcje! Mają dość Putina? "Wojna jest tragedią"

NIE PRZEGAP: Hakerzy jednoczą się przeciw Rosji! Anonymous atakują rosyjską armię

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?

Oficjalnie jest to prywatna firma, która wykorzystując luki prawne oferuje usługi związane z obsługą sprzętu wojskowego. Tak naprawdę to regularna jednostka najemników powiązana z Kremlem i wykonująca dla Moskwy zadania wojskowe, których nie da się wykonać oficjalnie i jawnie. Wśród najważniejszych postaci Grupy Wagnera jest jeden z najbardziej zaufanych ludzi prezydenta Rosji, oligarcha Jewgienij Prigożyn nazywany „kucharzem Putina”, ponieważ zaczynał jako restaurator. Grupa została założona przez Dmitrija "Wagnera" Utkina, byłego oficera GRU i stąd jej nazwa. W grudniu zeszłego roku Rada Unii Europejskiej nałożyła sankcje na Grupę Wagnera za tortury, egzekucje i zabójstwa, m.in. w Donbasie.

NIE PRZEGAP: Ukraina. Rosja ostrzeliwuje korytarze humanitarne! Chcą zabić Zełenskiego [RELACJA NA ŻYWO]

NIE PRZEGAP: Rosyjski dyplomata PRZEPRASZA za wojnę na Ukrainie. Sensacja na szczycie ONZ

Zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają