Rosyjscy oligarchowie WŚCIEKLI przez sankcje! Mają dość Putina? Wojna jest tragedią

i

Autor: AP/SUPER EXPRESS; WIKIPEDIA Rosyjscy oligarchowie WŚCIEKLI przez sankcje! Mają dość Putina? "Wojna jest tragedią"

Rosyjscy oligarchowie WŚCIEKLI przez sankcje! Mają dość Putina? "Wojna jest tragedią"

2022-02-28 9:45

Oligarchowie mają dość wojny, apelują o pokój i żalą się na sankcje! Czy mają też dość Putina? Kilku bogatych Rosjan pozwoliło sobie na odważne publiczne apele i gorzkie słowa. Jedni proszą o pokój, inni nazywają wojnę "tragedią", kolejni po prostu są wściekli z powodu sankcji i żalą się, że utracili dostęp do swoich rozsianych po Europie dóbr.

Czy rosyjskie elity mogą zbuntować się przeciwko Putinowi, kiedy odczują skutki sankcji? Początkowo wydawało się niemożliwe, by rosyjski prezydent bez akceptacji oligarchów zdecydował się taki krok, jak inwazja na Ukrainę. Teraz jednak okazuje się, że pierwsi bogacze, którzy dotychczas byli zawsze lojalni wobec prezydenta Rosji, po zaledwie kilku dniach od rozpoczęcia inwazji mają już dość zarówno wojny, jak i sankcji - i nie wahają się o tym mówić. Jedni proszą o pokój, inni nazywają wojnę "tragedią", kolejni po prostu są wściekli z powodu sankcji i żalą się, że utracili dostęp do swoich rozsianych po Europie dóbr. W przypadku dziennikarza państwowej telewizji Władimira Sołowiowa, jednego z propagandystów Moskwy, takim dobrem jest luksusowa włoska willa nad jeziorem Como w sąsiedztwie posiadłości George'a Clooneya. "Co to jest, Żelazna Kurtyna? Nagle mówią - jesteś Rosjaninem, zamkniemy twoje konto bankowe, jeżeli jest w Europie" - żalił się bogacz w swoim programie "Wieczór z Władimirem Sołowiowem". Są jednak i tacy, którzy otwarcie proszą Putina, by odpuścił.

NIE PRZEGAP: Rosyjski dyplomata PRZEPRASZA za wojnę na Ukrainie. Sensacja na szczycie ONZ

NIE PRZEGAP: OMYŁKOWO ogłosili zwycięstwo Rosji! Wpadka rządowych mediów Putina

Sonda
Czy Rosjanie zajmą Kijów?

Michaił Fridman i Oleg Deripaska, dwaj znani oligarchowie, wprost apelują o pokój. "Urodziłem się w zachodniej Ukrainie, gdzie mieszkałem do 17 roku życia. Moi rodzice są ukraińskimi obywatelami i mieszkają we Lwowie - moim ulubionym mieście. (...) Jestem jednak przekonany, że wojna nigdy nie może być odpowiedzią. Ten kryzys będzie kosztował życie i zaszkodzi dwóm narodom, które są braćmi od setek lat" - pisze Fridman w liście cytowanym przez "Financial Times". Nazwał też wojnę "tragedią". Z kolei Oleg Deripaska napisał na Telegramie, rosyjskim odpowiedniku Facebooka: "Pokój jest bardzo ważny! Negocjacje muszą rozpocząć się tak szybko, jak to tylko możliwe". Wcześniej także "Financial Times" informował o tym, że szef rosyjskiej delegacji na szczycie klimatycznym ONZ przeprosił za inwazję na Ukrainę.

NIE PRZEGAP: Hakerzy z Anonymous wypowiedzieli WOJNĘ Rosji! Już się zaczęło

NIE PRZEGAP: Rosjanie ostrzelali przedszkole! Ranne dzieci, Ukraina idzie do trybunału w Hadze

Paweł Kowal: Putin będzie zabijał ludzi. Putin to szalony dyktator [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają