Makabra! Miał zadźgać 12-latkę w centrum miasta. 14-latek odpowie za morderstwo

2021-11-29 16:23
Zadźgał 12-latkę na jarmarku bożonarodzeniowym? 14-latek odpowie za morderstwo
Autor: SHUTTERSTOCK Zadźgał 12-latkę na jarmarku bożonarodzeniowym? 14-latek odpowie za morderstwo

14-letni chłopak został właśnie oskarżony o morderstwo 12-letniej Avy White, którą wraz z kolegami miał napaść i zadać jej serię śmiertelnych ciosów nożem. Dziewczynka została zaatakowana, gdy z grupą przyjaciół wybrała się do centrum Liverpoolu na uroczyste włączenie świątecznych iluminacji. Początkowo do sprawy zatrzymano czterech nastolatków, jednak trzech wyszło z aresztu za kaucją.

Do tej strasznej zbrodni doszło w miniony czwartek (25 listopada). Jak donosi "Daily Mail", 12-letnia Ava White razem z grupą znajomych wybrała się do centrum Liverpoolu na inaugurację czegoś w rodzaju świątecznego jarmarku. Prawdopodobnie w pewnym momencie między młodymi ludźmi a grupą innych nastolatków doszło do kłótni. Wtedy 14-letni chłopak miał zadać dziewczynie kilka śmiertelnych ciosów nożem. Mimo błyskawicznie podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Początkowo w tej sprawie zatrzymano czworo nastolatków. Ostatecznie jednak wczoraj (niedziela, 28 listopad) o morderstwo został oskarżony 14-letni chłopak, a jego koledzy w wieku między 13 a 15 lat, którzy też brali udział w ataku, zostali warunkowo zwolnieni po wpłaceniu kaucji. Śledztwo w tej sprawie trwa. 

CZYTAJ KONIECZNIE! Szok! Elżbieta II traci jedno z królestw. Tworzy się nowa, niepodległa republika

Ava White chodziła do 8 klasy w Notre Dame Catholic College w Liverpoolu. Dyrektor szkoły mówi, że "była niesamowicie popularną dziewczyną, z fantastyczną grupą przyjaciół". Cała społeczność Liverpoolu jest wstrząśnięta tą tragedią. 

CZYTAJ TAKŻE: Ciało 2-latki wyłowione z rzeki. Jej ojciec wciąż zmienia wersję wydarzeń

Sonda
Czy spotkaliście się z przemocą wśród nastolatków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE