Marokańczyk wbiegł z mieczem samurajskim do dwóch hiszpańskich kościołów. Zabił jedną osobę, ranił cztery

i

Autor: POLICJA

MASAKRA W HISZPANII

Marokańczyk wbiegł z mieczem samurajskim do dwóch hiszpańskich kościołów. Zabił jedną osobę, ranił cztery

2023-01-25 21:17

Tragedia w Hiszpanii. Do dwóch kościołów w mieście Algeciras w Kadyksie wbiegł Marokańczyk z mieczem samurajskim. Mężczyzna zaatakował parafian, zabił jedną osobę, ranił cztery kolejne. Na miejscu zginął zakrystian kościoła La Palma, a jednym z rannych proboszcz parafii San Isidro – tak wynika z pierwszych informacji przekazywanych przez hiszpański dziennik El Mundo.

Makabra w Hiszpanii. Nie żyje jedna osoba, kolejne cztery są poważnie ranne

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne po tym, jak mężczyzna z mieczem, przypominającym samurajski, wbiegł do dwóch kościołów w mieście Algeciras w Kadyksie.

Zmarłym jest zakrystian kościoła La Palma, a jednym z rannych, w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, proboszcz parafii San Isidro – podaje El Mundo. Sprawca napadu został zatrzymany, co potwierdziła lokalna policja.

W tej chwili przyczyny zbrodni nie są znane i czy może kryć się za nią jakakolwiek motywacja religijna.

Jak dowiedział się El Mundo, mężczyzna pochodzenia marokańskiego miał udać się do kaplicy San Isidro, znajdującej się w jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta, i po kłótni z proboszczem dźgnąć go mieczem.

Później miał przenieść się do kościoła Nuestra Senora de la Palma, głównej świątyni miasta i tam zbić zakrystiana, Diego Valencię.

Nie jest wykluczone, że poszkodowanych zostało jeszcze kilka kolejnych osób.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś, że Cię zabije?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki