Marokańczyk wbiegł z mieczem samurajskim do dwóch hiszpańskich kościołów. Zabił jedną osobę, ranił cztery

i

Autor: POLICJA

MASAKRA W HISZPANII

Marokańczyk wbiegł z mieczem samurajskim do dwóch hiszpańskich kościołów. Zabił jedną osobę, ranił cztery

2023-01-25 21:17

Tragedia w Hiszpanii. Do dwóch kościołów w mieście Algeciras w Kadyksie wbiegł Marokańczyk z mieczem samurajskim. Mężczyzna zaatakował parafian, zabił jedną osobę, ranił cztery kolejne. Na miejscu zginął zakrystian kościoła La Palma, a jednym z rannych proboszcz parafii San Isidro – tak wynika z pierwszych informacji przekazywanych przez hiszpański dziennik El Mundo.

Makabra w Hiszpanii. Nie żyje jedna osoba, kolejne cztery są poważnie ranne

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne po tym, jak mężczyzna z mieczem, przypominającym samurajski, wbiegł do dwóch kościołów w mieście Algeciras w Kadyksie.

Zmarłym jest zakrystian kościoła La Palma, a jednym z rannych, w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, proboszcz parafii San Isidro – podaje El Mundo. Sprawca napadu został zatrzymany, co potwierdziła lokalna policja.

W tej chwili przyczyny zbrodni nie są znane i czy może kryć się za nią jakakolwiek motywacja religijna.

Jak dowiedział się El Mundo, mężczyzna pochodzenia marokańskiego miał udać się do kaplicy San Isidro, znajdującej się w jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta, i po kłótni z proboszczem dźgnąć go mieczem.

Później miał przenieść się do kościoła Nuestra Senora de la Palma, głównej świątyni miasta i tam zbić zakrystiana, Diego Valencię.

Nie jest wykluczone, że poszkodowanych zostało jeszcze kilka kolejnych osób.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś, że Cię zabije?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają