Vladimir Putin

i

Autor: Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP Vladimir Putin

Wojna na Ukrainie

Media: Putin odbył przejażdżkę po Moście Krymskim. Miał sam prowadzić samochód

2022-12-05 18:05

Władimir Putin odbył przejażdżkę po Moście Krymskim, łączącym Rosję z okupowanym Krymem – powiadomił w poniedziałek portal Hromadske, powołując się na komunikat Kremla. Ukraiński portal zaznaczył, że jako potwierdzenie tej wiadomości w Rosji opublikowano nagranie z wnętrza samochodu, za kierownicą którego jechał Putin.

Krytyczna infrastruktura drogowa

Jak podaje portal Hromadske Putinowi towarzyszył wicepremier Marat Chusnullin, który odpowiadał za naprawę mostu. W październiku na moście na zaanektowany Krym doszło do wybuchu, w wyniku którego uszkodzona została część samochodowa tej trasy, ważnej dla przerzutu wojsk i dostaw dla sił rosyjskich, atakujących południe Ukrainy. Rosja oskarżyła o ten akt dywersji ukraińskie służby specjalne. 

To krytyczna infrastruktura drogowa, mająca ogromne znaczenie dla utrzymania przez Rosjan okupowanego od 2014 r. Krymu. Zwłaszcza dla kwestii zaopatrzenia wojsko, ale też cywilnych mieszkańców.

Jak wynika ze zdjęć i z relacji m.in. agencji Reutera, Putin sam prowadził mercedesa, co może być propagandową odpowiedzią Kremla na informacje o pogarszającym się stanem zdrowia prezydenta.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Express Biedrzyckiej - Gen. Drewniak: "Dzisiaj Ukraina ma inicjatywę i to Ukraina dyktuje warunki gdzie atakuje" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają