Merkel zwróciła się z apelem do rodaków. Rząd pomoże przedsiębiorcom

2020-11-26 15:07 mw
Szczyt Bałkański Angela Merkel spotkała się z Mateuszem Morawieckim i Andrzejem Dudą
Autor: Paweł Jaskółka Szczyt Bałkański Angela Merkel spotkała się z Mateuszem Morawieckim i Andrzejem Dudą

Kanclerz Angela Merkel wezwała Niemców do cierpliwości wobec ograniczeń, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, mówiąc w czwartek, że przy obiecujących szczepionkach w drodze „na końcu tunelu jest światło”. By zatrzymać koronawirusa SARS-CoV-2 graniczenia w Niemczech mają trwać do 20 grudnia.

Przedłużenia ograniczeń w związku z pandemią potrwają w Niemczech do co najmniej 20 grudnia. Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że parlamentarzyści starali się o środki, aby życie było jak najbardziej normalne, jednocześnie chroniąc Niemców przed wirusem i zapewniając, że systemy szpitalne nie zostaną przeciążone. - W walce z pandemią nie chodzi o zdrowie czy ekonomię, zdrowie czy edukację, zdrowie czy kulturę, zdrowie czy kontakty społeczne, ale o wszystkie te rzeczy - powiedziała. -Myślenie o tych rzeczach w opozycji do siebie jest częstym nieporozumieniem, ale zawsze chodzi o jedno i drugie - wyjaśniła. Dodała również, że na końcu drogi o walką z pozbyciem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech 

Jak donosi agencja AP rząd planuje również około 17 miliardów euro (20 miliardów dolarów) pomocy na rekompensatę dla przedsiębiorstw dotkniętych zamknięciem, oprócz 15 miliardów euro (około 17,9 miliarda dolarów) przekazanych przez władze federalne w listopadzie.

To widzi pacjent chory na COVID-19. Wstrząsający film lekarza
Najnowsze