Propozycja nie od orzucenia? Miliarder leci w kosmos. Szuka OŚMIU śmiałków

2021-03-04 12:25 mw
Yusaku Maezawa Miliarder leci w kosmos. Szuka chętnych.
Autor: EAST NEWS Yusaku Maezawa Miliarder leci w kosmos. Szuka chętnych.

Japoński miliarder Yusaku Maezawa poleci w kosmos prywatnym lotem w 2023 roku. Chce jednak przeżyć niezapomniane chwile na orbicie w towarzystwie, dlatego ogłosił konkurs, obok którego nie da się przejść obojętnie. W statku kosmicznym SpaceX Starship miejsca będzie dla jeszcze ośmiu osób razem z miliarderem. Z tego powodu szuka on śmiałków.

Miliarder Yusaku Maezawa chce zobaczyć Ziemię z kosmosu. Tym samym nawiązał współpracę z innymi miliarderem, Elonem Muskiem, który chce być pionierem prywatnych kosmicznych lotów. W związku z tym utworzyli projekt dearMoon, który ma być pierwszym prywatnym lotem kosmicznym poza ziemską orbitę. W związku z tym miliarder ogłosił konkurs, a osiem osób, które go wygrają, polecą z nim w 2023 roku w kosmos. Jak można znaleźć się w kosmosie z Maezawą?

Łazik Perseverance wylądował na Marsie

Projekt dearMoon opublikował ogłoszenie, w którym ogłasza konkurs na towarzysza lotu w kosmos. W sumie poszukiwanych jest osiem osób, które dołącza do ekspedycji. Ta ma potrwać tydzień. - Uznałem, że właściwie każdy człowiek, który robi w życiu coś kreatywnego, jest artystą - stwierdził w filmie promującym prywatny lot dookoła Księżyca japoński miliarder. - Dlatego postanowiłem skierować moje zaproszenie do szerszej grupy osób i dać większej liczbie ludzi z całego globu szansę na dołączenie do naszej wyprawy. Jeśli postrzegasz siebie jako artystę, to nim jesteś - powiedział. Skąd w nim taki nacisk na artystów? Być może dlatego, że 45-letni miliarder jest nie tylko przedsiębiorcą i właścicielem firmy Zozotown, czyli największego sklepu internetowego z odzieżą, ale też jest społecznym aktywistą i kolekcjonerem sztuki. Ale to nie wszystko, bo oprócz bycia artystą śmiałkowie mają też dwa warunki do spełnienia. 

Pierwszym z nich jest pokazanie, że kandydat ma potencjał, który może rozwinąć się dzięki udziałowi w misji i zapewnić, że ich doświadczenie przyniesie wartość światu poprzez stworzenie dzieł dla przyszłych pokoleń. Drugim warunkiem jest udzielenie i wsparcia i pomocy pozostałym członkom załogi, których łączy potencjał i wizja. W filmie zachęcającym do misji dearMoon jest tez podana procedura rekrutacji. Do 14 marca trwa rejestracja wstępna, do 21 marca wstępna selekcja. Później wyłonienie śmiałkowie mają do wykonania zadanie, rozmowę online i rozmowę końcową wraz z badaniami medycznymi, a cała rekrutacja ma się skończyć pod koniec maja 2021 roku. Więcej informacji na stronie: www.dearmoon.earth

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze