titanic

i

Autor: domena publiczna

Poszukiwania zaginionej łodzi

Miliarder uwięziony w łodzi podwodnej! NOWE informacje, jest nadzieja na ratunek

2023-06-21 7:30

Jest nadzieja na uratowanie pasażerów łodzi podwodnej zaginionej w rejonie wraku Titanica! Jak poinformowała kilka godzin temu amerykańska straż przybrzeżna, w rejonie sławnego okrętu słychać jakieś podwodne odgłosy. Stukanie rozlega się co trzydzieści minut, tak jakby ocaleni dawali znaki! Na pokładzie łodzi jest pięć osób, w tym sławny miliarder.

Pasażerowie łodzi podwodnej Titan żyją?! Usłyszano odgłosy w rejonie wraku Titanica. Trwa walka o życie pięciu poszukiwaczy przygód

Ta historia przypomina akcję ratunkową związaną z wydobywaniem z kopalni chilijskich górników w 2010 roku. Wyścig z czasem, medialne zainteresowanie na całym świecie i walka o życie. Czy finał będzie równie szczęśliwy? Pojawiło się światełko w tunelu! Jak poinformowała kilka godzin temu amerykańska straż przybrzeżna, w rejonie sławnego okrętu słychać jakieś podwodne odgłosy. Stukanie rozlega się co trzydzieści minut, tak jakby ocaleni dawali znaki! Odgłosy wykrył kanadyjski samolot. W poszukiwaniach biorą udział Amerykanie i Kanadyjczycy. Niestety, nadal nie znaleziono zaginionej łodzi podwodnej z pięcioma osobami na pokładzie, tymczasem tlenu starczy w łodzi podwodnej jeszcze tylko przez kilkadziesiąt godzin, do czwartku, czyli do jutra. Przypomnijmy, że cała ta przerażająca historia miała swój początek w ostatnią niedzielę, 18 czerwca. Mała łódź podwodna Titan wyruszyła z St. John w Kanadzie w stronę sławnego wraku Titanica. W turystycznej i badawczej wyprawie bierze udział pięć osób marzących o odwiedzeniu legendarnego okrętu zatopionego w 1912 roku, spoczywającego na dnie oceanu około 600 km od brzegów Kanady.

Łódź podwodna zaginęła w rejonie zatopionego wraku Titanica. Kto znajduje się na pokładzie? Lista pasażerów

Niestety, łódź Titan nie wynurzyła się z oceanu o zaplanowanej porze. Nie wiadomo, gdzie znajduje się jednostka. Wśród osób na pokładzie jest m.in. sławny brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding. Są tam też naukowiec Paul-Henri Nargeolet, ekspert badań podwodnych oraz pakistańscy bogacze Shahzada i Sulaiman Dawood, ojciec i syn, a także Stockton Rush, szef firmy OceanGate, która zorganizowała ekspedycję. OceanGate Expeditions urządza takie luksusowe wyprawy od dwóch lat. Koszt biletu dla jednej osoby to około miliona złotych.

Sonda
Ile razy w roku oglądasz Titanica?

Jak dobrze znasz film Titanic? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kiedy "Titanic" Jamesa Camerona trafił do Polski?
Tomasz Ołdziejewski ze Sztutowa zbudował największy na świecie TITANIC Z BURSZTYNU! Jest rekord Guinessa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany