Na Morzu Bałtyckim rozbiła się Cessna z czterema osobami na pokładzie

i

Autor: Laurent ERRERA / commons.wikimedia.org Na Morzu Bałtyckim rozbiła się Cessna z czterema osobami na pokładzie

Katastrofa samolotu

Na Bałtyku rozbił się prywatny samolot. Na pokładzie były 4 osoby

2022-09-04 21:21

W niedzielę (4 września) na Morzu Bałtyckim rozbił się prywatny samolot z czterema osobami na pokładzie. W miejscu katastrofy, do której doszło w pobliżu Łotwy, straż przybrzeżna znalazła fragmenty Cessny 551 oraz ropy. Samolot leciał z Hiszpanii i miał wylądować w Niemczech.

W niedzielę po południu (4 września) na Morzu Bałtyckim rozbił się prywatny samolot Cessna 551. Według szwedzkiej gazety „Dagens Nyheter”, na pokładzie samolotu, który wyleciał z Hiszpanii, znajdowały się cztery osoby. Cessna miała wylądować w Kilonii w północnych Niemczech, ale nieoczekiwanie kontynuowała lot na dużej wysokości nad Bałtykiem.

Samolot przeleciał w pobliżu Gotlandii a następnie zmierzał w kierunku Łotwy. Z załogą Cessny nie można się było skontaktować, wysłano więc w jej kierunku niemieckie i duńskie myśliwce. Ich piloci nie zauważyli jednak nikogo w kokpicie samolotu.

Ostatecznie Cessna wpadła do Bałtyku w pobliżu Łotwy.

„Wysłany na miejsce samolot Straży Przybrzeżnej znalazł fragmenty samolotu oraz ropy" - poinformował rzecznik Szwedzkiej Administracji Morskiej Lars Antonsson.

Samoloty nad Warszawą
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany