Na co choruje 2-letni Alfie Evans?

2018-04-26 14:05 ZPL

Historia 2-letniego Alfie Evansa poruszyła cały świat. Dziecko, które zmaga się z bardzo poważną chorobą neurologiczną, zostało odłączone od aparatury pomagającej przy oddychaniu. Lekarze twierdzili, że chłopiec umrze po trzech minutach, ale 2-latek dalej walczy o życie. Jego rodzice walczą natomiast o prawo do przewiezienia synka do Włoch. Pomoc zaoferował im papież Franciszek.

Malutki Alfie Evans od urodzenia zmaga się z niezdiagnozowaną chorobą neurologiczną. Dziecko ma bardze poważne problemy z oddychaniem, dlatego pomaga mu w tym maszyna. 2-latek stracił również zmysły węchu, słuchu, smaku oraz wzroku. Sąd w Liverpoolu uznał, że dziecko należy odłączyć od aparatury, która za niego oddycha. I choć lekarze przewidywali, że Alfie Evans umrze po trzech minutach, to nadal walczy o życie. Pomoc rodzicom zaproponował papież Franciszek, który chce by dziecko zostało przetransportowane do Włoch. Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Andrzej Duda, który skomentował całą sprawę na Twitterze:

- Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego dzielne małe ciało ponownie udowodniło, że cud życia może być silniejszy od śmierci. Być może wszystko, czego potrzeba, to trochę dobrej woli decydentów w tej kwestii. Alfie, modlimy się za Ciebie i Twój powrót do zdrowia! - napisał polski prezydent.

Najnowsze