Na Facebooku wykryto POWAŻNY błąd. Zdjęcia prawie 7 milionów użytkowników zagrożone

2018-12-14 20:48
facebook
Autor: -

Facebook wydał w piątek oświadczenie, w którym poinformował, że wewnętrzni informatycy wykryli w na serwisie bardzo poważny błąd. Mógł on dotknąć nawet 6,8 miliona osób, które użyły loginu Facebooka, aby udzielić pozwolenia aplikacjom innych firm (mowa jest o nawet liczbie 1500 takowych) na dostęp do zdjęć, co mogło spowodować ich wyciek. Podkreślono przy tym jednak, że problem został już rozwiązany.

Firma poinformowała na swoim blogu, że choć problem został naprawiony, to może mieć wpływ na nawet 1500 aplikacji utworzonych przez 876 deweloperów. Jak tłumaczono, aplikacje te mogły uzyskać szerszy dostęp do zdjęć użytkowników, niż ten, na który oni wyrazili zgodę. Zagrożenie wyciekiem istniało między 12 a 25 września 2018 roku i mogło dotknąć nawet 6,8 milionów użytkowników serwisu.

Gdy ktoś zezwalał na dostęp do swoich zdjęć, zwykle czynił to tylko w odniesieniu do tych, udostępnionych na osi czasu. Wystąpienie błędu mogło dać dostęp aplikacjom do zdjęć, które nie były udostępnianie, oraz do tych, które były przesyłane w wiadomościach. Wyciec mogły też obrazy z "Facebook Stories". Jak czytamy w oświadczeniu: - W tym przypadku błąd potencjalnie dał programistom dostęp do innych zdjęć, takich jak te udostępnione w Marketplace lub Facebook Stories. Błąd wpłynął również na zdjęcia przesłane przez użytkowników do Facebooka, ale nie opublikowane.Facebook dodał, że na początku przyszłego tygodnia powiadomi wszystkie osoby potencjalnie dotknięte tym błędem za pośrednictwem specjalnego alertu. Powiadomienie przekieruje ich do linku w Centrum pomocy, gdzie będzie można sprawdzić, czy korzystaliśmy z aplikacji, których dotyczy błąd. Dodatkowo zalecił swoim użytkownikom, aby sprawdzili, którym aplikacjom zezwolili na dostęp do swoich zdjęć z serwisu społecznościowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE