Nie żyje 14-letni Polak. Zginął z rąk angielskich rówieśników

i

Autor: Mitrey / CC0 / pixabay.com Nie żyje 14-letni Polak. Zginął z rąk angielskich rówieśników

Straszna tragedia

Nie żyje 14-letni Polak. Zginął z rąk angielskich rówieśników

2022-10-05 17:57

Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii. 14-letni chłopiec pochodzący z Polski został śmiertelnie ugodzony nożem. Ciosy miał mu zadać równieśnik, a pomagać miała mu 13-letnia dziewczynka. Oboje trafili już do aresztu. Rodzina zabitego chłopca jest zdruzgotana.

Jak informuje lokalna policja, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 października, na przedmieściach Gateshead. Krótko przed godziną 20:00, w parku Whitehills policjanci znaleźli chłopca z ranami kłutymi, wskazującymi na dźgnięcie ostrym przedmiotem. 14-latek został natychmiast przewieziony do szpitala, jednak pomimo starań lekarzy nie udało się go uratować. Chłopiec zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.

Następnego dnia zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 14-latka oraz pomagającą mu 13-latkę. Oboje trafili do aresztu.

Jak donoszą lokalne media, bliscy zabitego chłopca są całkowicie zdruzgotani. Polska rodzina przyjechała do Anglii kilka lat temu. Chłopiec grał w lokalnym klubie piłkarskim Gateshead Cleveland Hall Community Football Club. Klub uruchomił zbiórkę pieniędzy dla bliskich tragicznie zmarłego 14-latka i zebrał już w ten sposób prawie 13 tysięcy funtów.

Sonda
Czy byłeś kiedyś w Wielkiej Brytanii?
96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE