Nie żyje najbogatszy Ukrainiec! Zginął przez Putina. Straszna śmierć

i

Autor: Twitter / @KyivIndependent Nie żyje najbogatszy Ukrainiec! Zginął przez Putina?

Rosjanie zbombardowali mu dom

Nie żyje ukraiński milioner. Zginął z żoną we własnym domu. "Putin zrobił to celowo"

2022-08-01 14:40

Ukraiński oligarcha, potentat branży rolnej, Ołeksij Wadaturski zginął wraz z żoną w wyniku sobotniego (30 lipca) rosyjskiego ostrzału Mikołajowa. "To bohater Ukrainy, który zasłużył na to miano swoją pracą" - pisał we wspomnieniu o zmarłym szef frakcji parlamentarnej rządzącej partii Sługa Narodu, Dawyd Arachamija. Według władz Ukrainy Putin celowo uderzył w dom milionera.

Weekendowe rosyjskie bombardowanie ukraińskiego Mikołajowa jest określane jako najcięższe jak dotąd. W wyniku nalotu zginął jeden z najbogatszych ukraińskich biznesmenów, 74-letni Ołeksji Wadaturski. Został zabity wraz z żoną po tym, jak pocisk uderzył w ich dom, a dokładnie w sypialnię, w której spali. BBC cytuje Mychajło Podolaka, doradcę w kancelarii prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Według niego Rosjanie dokładnie wiedzieli, w co mają trafić.

Rosjanie celowali w sypialnię ukraińskiego milionera?

"Wadaturski celowo został zaatakowany, nie ma wątpliwości, że pocisk, który uderzył w sypialnię przedsiębiorcy, został naprowadzony" - mówił. Zdaniem władz Ukrainy chodziło o charakter biznesu, jaki prowadził uwielbiany przez rodaków i okrzyknięty "bohaterem Ukrainy" oligarcha.

CZYTAJ TAKŻE: Putin zainspirował się Kaczyńskim? Kopiuje pomysły PiS. Rosjanie go ozłocą

Tak wygląda piekło wojny. Bombardowanie miasta, zestrzelony śmigłowiec

Śmierć Ołeksija Wadaturskiego. Jeden z najbogatszych ludzi w Ukrainie

Wadaturski był bowiem założycielem jednego z największych przedsiębiorstw w Ukrainie i największej ukraińskiej spółki eksportującej zboże, firmy rolnej Nibulon. Firma powstała w 1991 roku, jako joint venture Wadaturskiego, węgierskiej firmy Kombiseed i brytyjskiej Meridian Commodities (nazwa Nibulonu pochodzi od pierwszych liter angielskich nazw miast Mikołajów, Budapeszt i Londyn) - przypomina PAP.  W 2021 roku magazyn "Forbes" szacował majątek Wadaturskiego na 430 mln dolarów. Milioner znajdował się na 24. miejscu na liście najbogatszych Ukraińców.  

CZYTAJ TAKŻE: Tajemnicza śmierć pięknych sióstr. Przez miesiąc leżały martwe w swoich łóżkach

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają