Pogrzeb Ivany Trump

i

Autor: AP Ivana Trump pochowana na polu golfowym

Śmierć Ivany Trump

Donald Trump pochował swoją żonę na polu golfowym. "Będzie się pocił nad jej grobem"

2022-08-01 10:53

Płyta nagrobna, a na niej świeże białe kwiaty, tabliczka z imieniem, datą urodzenia i śmierci Ivany Trump. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miejsce pochówku byłej żony Donalda Trumpa znajduje się na... terenie klubu golfowego, należącego do byłego prezydenta USA. Amerykańscy dziennikarze przeprowadzili śledztwo, z którego wynika, że Trump w ten sposób uniknął płacenia podatków.

Ivana Trump zmarła 14 lipca po tym, jak w czasie upadku ze schodów w swoim domu na nowojorskim Upper East Side doznała tępych obrażeń ciała. Była żona Donalda Trumpa i matka jego trójki dzieci - Donalda Jr., Ivanki i Erica - miała 73 lata. "Jestem bardzo zasmucony, że muszę poinformować wszystkich tych, którzy ją kochali, a jest ich wielu, że Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku" - napisał były prezydent USA w mediach społecznościowych. Pogrzeb byłej pani Trump odbył się niecały tydzień później w jednym z kościołów w Nowym Jorku. Teraz do mediów trafiły zdjęcia miejsca jej pochówku. Okazuje się bowiem że Trump pochował dawną ukochaną na terenie swojego klubu golfowego Trump National Golf Club w Bedminster w stanie New Jersey.

Ivana Trump pochowana między dołkami

O sprawie jako pierwszy poinformował "New York Post", a źródło na które się powołuje twierdzi, że nagrobek znajduje się w pobliżu głównego budynku klubu. "Mają prywatny, trawiasty teren. To tylko bardzo dyskretny kawałek granitu z wygrawerowanym jej imieniem". Skąd pomysł, by grób 73-latki znajdował się właśnie tam?

CZYTAJ TAKŻE: Putin już PRZEGRAŁ? Jego armia się wykrwawia. Podali liczbę zabitych żołnierzy!

Wpadka Trumpa, czy manipulacja? Zabrakło TEGO poniżej pasa. Co tam się wydarzyło!? [WIDEO]

Donald Trump też chce spocząć na polu golfowym?

"The Washington Post" podał wcześniej, że Donald Trump zadeklarował budowę "prywatnego rodzinnego cmentarza na 10 miejsc" właśnie na terenie klubu golfowego, bo bardzo lubi to miejsce i sam chciałby tam spocząć. Amerykańskie dziennikarki śledcze dotarły jednak do informacji, które rzucają na sprawę nowe światło. "Jeśli tak jak ja zastanawialiście się, dlaczego Ivana Trump została pochowana na polu golfowym, to właśnie ujawniono, że Trump zapewnił sobie w ten sposób ogromną ulgę podatkową. Co za podły człowiek" - napisała na Twitterze Victoria Brownworth. Dodała: "Jak Ivana może spoczywać w pokoju, gdy Trump cały czas będzie się pocił nad jej grobem?".

Pogrzebowy przekręt Trumpa. Cmentarze zwolnione z podatków

Potwierdza to inna dziennikarka, Brooke Harrington. "Jako specjalistka od podatków sceptycznie podchodziłam do plotek, że Trump pochował swoją byłą żonę na tym smutnym, małym, brudnym polu golfowym w Bedminster, tylko po to, by uzyskać ulgi podatkowe. Więc sprawdziłam. To prawda". Stało się tak, bo zgodnie z prawem obowiązującym w New Jersey, grunty wykorzystywane jako cmentarze, są zwolnione z podatków: dochodowego, od sprzedaży i użytkowania.

CZYTAJ TAKŻE: Putin nagradza dzieci zmarłych lub rannych żołnierzy. Zmusił do TEGO uczelnie

Sonda
Czy Donald Trump był dobrym prezydentem USA?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki