Putin już PRZEGRAŁ? Jego armia się wykrwawia. Te liczby mówią wszystko!

i

Autor: AP Nie takiego przebiegu wojny spodziewał się Putin

Ogromne straty Rosjan

Putin już PRZEGRAŁ? Jego armia się wykrwawia. Podali liczbę zabitych żołnierzy!

2022-07-29 11:39

Zgodnie z informacjami Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, od początku wojny do 29 lipca Rosjanie stracili już ponad 40,2 tys. żołnierzy. Okazuje się jednak, że te dane mogą być mocno zaniżone. Amerykański wywiad ma bowiem informacje, z których wynika, że straty armii Putina są o wiele większe. Rosja już przegrała?

Ustalenia międzynarodowych wywiadów mówią o tym, że od początku inwazji, czyli od 24 lutego, Putin "rzucił" już do wojny na Ukrainie około 150 tysięcy żołnierzy. Siły zbrojne Ukrainy codziennie aktualizują straty po stronie rosyjskiej. Stan najnowszy, z 29 lipca, mówi o ponad 40,2 tys. poległych Rosjan. Te dane jednak znacząco różnią się od tego, o czym w czwartkowej (28 lipca) rozmowie ze stacją CNN powiedziała kongresmenka Demokratów, Elissa Slotkin.

Putin nie ma kim walczyć? Połowa armii wycięta w pień

Ujawniła, że podczas zamkniętego briefingu w sprawie Ukrainy, urzędnicy administracji Bidena poinformowali kongresmenów, że straty Rosjan wynoszą już ponad 75 tys. ludzi, co oznacza ponad połowę sił, jakimi dysponuje Putin. Dodała, że zgodnie z jej wiedzą w wojnę na Ukrainie zaangażowanych jest ponad 80 proc. wszystkich rosyjskich sił lądowych i są one "zmęczone".

CZYTAJ TAKŻE: Miedwiediew pokazał mapę Ukrainy "po rozbiorze". Polska odegra kluczową rolę?

Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna

Wojna na Ukrainie. Kiedy koniec?

Czy to zwiastuje rychły koniec wojny na Ukrainie? Brytyjski admirał, szef sztabu obrony Tony Radakin, nie ma wątpliwości. "Putin ponosi spektakularną porażkę. Rosja przegrywa we wszystkich swoich ambicjach i jest mniej znaczącym krajem niż była na początku lutego" - mówił niedawno. 

CZYTAJ TAKŻE: Zdzielił go krzyżem w głowę. Duchowni pobili się na pogrzebie! Rozdzielało ich wojsko

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają