Zdzielił go krzyżem w głowę. Duchowni pobili się na pogrzebie!

i

Autor: vinbazar.com/youtube.com Niecodzienna sytuacja na pogrzebie

Ostre starcie

Zdzielił go krzyżem w głowę. Duchowni pobili się na pogrzebie! Rozdzielało ich wojsko

2022-07-29 10:35

Niecodzienne wydarzenie podczas ceremonii pogrzebowej w ukraińskiej Winnicy. Jak donoszą lokalne media, między dwoma duchownymi uczestniczącymi w pochówku doszło do bójki. Rosyjski ksiądz Mychajło Wasylyuk z Patriarchatu Moskiewskiego w pewnym momencie podbiegł do ukraińskiego księdza Anatolija Dudko i uderzył go krzyżem. Jest nagranie. O co poszło?

Na opublikowanym w serwisie YouTube filmie dokładnie widać przebieg wydarzenia. Ksiądz autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej Ukrainy (CPU) celebruje ostatnie pożegnanie jednego z żołnierzy. W pewnym momencie do mównicy, przy której stoi, podbiega inny duchowny, Mychajło Wasylyuk z Patriarchatu Moskiewskiego, zrywa mu z szyi krzyż, po czym zaczyna brutalnie okładać go swoim krzyżem. Mężczyźni przez chwilę się przepychają, po czym do akcji wkraczają inni kapłani oraz wojskowi obecni na uroczystości i próbują ich rozdzielić.

Bójka księży na pogrzebie w Ukrainie. O co poszło?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, przyczyną bójki były krytyczne uwagi księdza CPU pod adresem "rosyjskich popów" na Ukrainie. Wezwał on lokalne władze, by zakazały ich działalności. To właśnie te słowa księdza Dudki tak rozjuszyły Wasyluka, że postanowił interweniować.

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb 4-latki zabitej w ukraińskiej Winnicy. W maleńkiej trumnie pluszaki i kwiaty

Pogrzeb i grób Janiny Busk, uczestniczki programu "Sanatroium Miłości"

Bójka księży na pogrzebie. "Granice arogancji"

Brytyjski serwis "Express" przytacza komentarz lokalnego aktywisty, Serhija Timkowa. Mężczyzna poinformował, że pobity ksiądz Anatolij Dudko doznał drobnych obrażeń. "Moim zdaniem ten incydent przekracza wszystkie możliwe i niemożliwe granice arogancji. Na podstawie powyższego proszę organy ścigania o zapewnienie porządku na wszelkich spotkaniach, na których dochodzi do konfliktu" - zaapelował.

CZYTAJ TAKŻE: Miedwiediew pokazał mapę Ukrainy "po rozbiorze". Polska odegra kluczową rolę?

Sonda
Pogrzeb bez księdza jest lepszy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki