Pod paznokcie wkręcali jej śruby, męża wrzucili do studni. Pokazali salę tortur w Buczy

i

Autor: AP, Telegram Przerażające zbrodnie Rosjan

Wojna na Ukrainie

"Pod paznokcie wkręcali jej śruby, męża wrzucili do studni". Pokazali salę tortur

2022-07-28 15:25

"Rosjanie zabrali ją z mężem i synem; wszystkich torturowali, a potem zabili. Ciało jej i syna wrzucili do masowej mogiły. Jej męża wrzucili do studni" - mówi w rozmowie z PAP siostra sołtyski podkijowskiego Motyżyna. Świadectw rosyjskich zbrodni jest jednak więcej. We wtorek, 26 lipca, do sieci trafił film z sali tortur, jaką odkryto w Buczy. To wstrząsające obrazy.

Po pięciu miesiącach trwania wojny w Ukrainie, na jaw wychodzą coraz straszniejsze zbrodnie, jakich dopuszczają się rosyjscy żołnierze. O jednej z nich Polskiej Agencji Prasowej opowiedziała Tanja Suchenko, siostra zamordowanej przez armię Putina sołtyski Motyżyna, położonego w obwodzie kijowskim. Zgodnie z relacją kobiety, Rosjanie weszli do wsi trzy dni po rozpoczęciu inwazji i od początku próbowali nakłonić jej siostrę, Olgę, do współpracy. Ta jednak stanowczo im odmówiła. O tym, że Olga wraz z mężem Ihorem i synem Saszą nie żyją, Tanja dowiedziała się po ponad miesiącu. 

Wojna na Ukrainie. Brutalne tortury

"Olgę i Saszę wrzucili do płytkiego grobu w lesie, nie do końca przysypując ich ciała ziemią; Ihora, nagiego i z rękoma związanymi za plecami, znaleziono w pobliskiej studni" - mówi. Zgodnie z ustaleniami śledczych sołtyska i Sasza zostali zabici strzałem z bliskiej odległości. "Przed śmiercią brutalnie ich torturowano; pod paznokcie mojej siostry Rosjanie powbijali śruby"- opowiada Tanja. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin latami "testował" swoją żonę. Wymieniła go na młodszego, dziś żyje jak w bajce!

Maja Staśko o GWAŁTACH na UKRAINKACH "Kobiety są torturowane!"

Przerażająca sala tortur w Buczy

Równie wstrząsające, co relacja Suchenko, jest nagranie, jakie we wtorek, 26 lipca, pojawiło się w internecie. Opublikowali je ukraińscy dziennikarze "Deutche Welle". Na nagraniu widać salę tortur, jaką Rosjanie utworzyli w jednym z magazynów na kempingu w podkijowskiej Buczy. Urzędnicy z Ukrainy, którzy pokazują kompleks pomieszczeń, mówią, że w jednym z nich znaleźli trzy ciała cywilów. Ściany piwnic są pełne śladów po kulach, Ukraińcy byli w tych pomieszczeniach również podtapiani, podpalani, bici. Po wyjściu wojsk rosyjskich z Buczy odnaleziono tam 426 ciał.

CZYTAJ TAKŻE: Dwuletnia dziewczynka wypadła z piątego piętra. Złapał ją przypadkowy świadek! [WIDEO]

Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?
Nasi Partnerzy polecają