Była żoną Putina, wymieniła go na młodszego! Dziś żyje jak w bajce

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Ludmiła Putin była żoną Putina 30 lat

Rocznica ślubu Putina

Putin latami "testował" swoją żonę. Wymieniła go na młodszego, dziś żyje jak w bajce!

2022-07-28 9:39

Władimir Putin i rosyjska stewardessa Ludmiła Szkriebniewa powiedzieli sobie sakramentalne tak 28 lipca 1983 roku, dokładnie 39 lat temu. Ich małżeństwo miało być horrorem, rosyjski prezydent latami "testował" i wychowywał sobie żonę. Rozwiedli się po 30 latach, a na sprawie rozwodowej ona tryskała radością. Teraz nie chce pamiętać o byłym mężu.

Kim była Ludmiła Putina, pierwsza żona rosyjskiego dyktatora?

Władimir Putin (70 l.) jak oka w głowie strzeże swojej prywatności, jednak o jego pierwszym małżeństwie [podobno ożenił się po raz drugi, a jego domniemana kochanka, Alina Kabajewa (37 l.), już od dłuższego czasu jest jego żoną - przyp. red.] wiadomo całkiem sporo. Dokładnie 28 lipca minęło 39 lat od momentu, gdy Władimir Putin i Ludmiła Szkriebniewa (64 l.) przysięgali sobie miłość. Poznali się parę lat wcześniej na koncercie w Sankt Petersburgu - wtedy Leningradzie, na który młodziutką Ludmiłę zabrała koleżanka - przypomniał "Financial Times". Biografowi Putina, Olegowi Błockiemu, Ludmiła wyznała kiedyś, że to nie było wielkie uczucie, które wybuchło nagle. Zaznaczyła jednak, że coś ją do niego przyciągało. "Musiało być coś w Wołodii, skoro w ciągu kilku miesięcy zdecydowałam, że to właśnie on jest osobą, której potrzebuję". 

Ludmiła Szkriebniewa i Władimir Putin: stewardessa i agent KGB

Szkriebniewa pochodziła z domu robotniczego. Jej mama była kasjerką, ojciec pracownikiem fabryki, ona sama marzyła o innym życiu. Chciała być aktorką, ale nie wyszło. Ostatecznie została stewardessą, choć imała się także wielu innych zajęć. Z Putinem umawiała się dość długo, zanim poprosił ją o rękę. Nie od razu powiedział jej także o tym, że jest agentem KGB. Ostatecznie wzięli ślub w 1983 roku. Niedługo później miało się okazać, że małżeństwo jest koszmarem. 

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie jest Alina Kabajewa? Kochanka Putina opuściła kryjówkę. "On jest sentymentalny"

Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny

Ludmiła Putina o mężu: "Nie pił i nie bił"

Ludmiła Putina twierdziła, że jej mąż, choć "nie bił i nie pił", to był "wampirem". "Cały czas mnie testował i tresował" - mówiła po latach. Putin z kolei nazywał ją histeryczką i mówił, że każdy, kto jest z nią w stanie wytrzymać dłużej niż kilka tygodni, to bohater. "Histeryczka" nie lubiła być na świeczniku, a zamiast pojawiać się u boku męża jako pierwsza dama, wolała stać w cieniu i skupić się na wychowaniu dwóch córek, jakich doczekali się wkrótce po ślubie:  Marii (37 l.) i Kateriny (35 l.). 

Putin wymieniony na lepszy model

Państwo Putin rozstanie ogłosili po 30 latach, w 2013 roku. Jak przypomina "Today", zrobili to podczas baletu "Esmeralda" wystawianego w Kremlowskim Pałacu. Rozwód został sfinalizowany w 2014 roku, a Ludmiła na ostatniej rozprawie promieniała szczęściem. Putina wymieniła dość szybko na młodszego od siebie o 20 lat biznesmena Artura Oczerietnego. Teraz podobno żyje jak w bajce. Według "The Moscow Times", przed trzema laty stała się właścicielką udziałów w jednym z dziesięciu największych dostawców mikrokredytów w Rosji. Bogata eksżona Putina mieszka teraz we Francji i nie chce mieć z rosyjskim prezydentem nic wspólnego. 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia na plaży nudystów. 76-letni myśliwy zabił mężczyznę, który się onanizował

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Nasi Partnerzy polecają