Putin kopiuje pomysły PiS? Będzie go to drogo kosztowało!

i

Autor: AP / Mikhail Metzel Rosja szuka poparcia wśród emerytów?

Putin sypnie kasą

Putin zainspirował się Kaczyńskim? Kopiuje pomysły PiS. Rosjanie go ozłocą

2022-08-01 12:21

Jesienią do rosyjskiej Dumy Państwowej ma trafić projekt ustawy, zgodnie z którym najstarsi Rosjanie jeszcze od tego roku zaczną dostawać 13. emeryturę. "Starość musi przestać kojarzyć się z biedą i niedostatkiem"– powiedzieli autorzy projektu z partii Sprawiedliwa Rosja - Za prawdę. Jednak inicjatywa stworzona na wzór polskiej, ma również inne cele.

O sprawie poinformowała "Izwiestija". Dziennik podaje, że już jesienią tego roku Duma miałaby się zająć projektem, który ma kosztować Rosję ponad 650 mld rubli, czyli ponad 48 mld zł. Zgodnie z jego założeniami rosyjscy emeryci mają od grudnia tego roku dostawać 13. emeryturę. Wskazywany termin wypłat jest celowy - chodzi o to, by świadczenie wpływało na konta emerytów jeszcze przed świętami. Jak podaje serwis, to nie wszystko. W planach jest także podwojenie stałej dopłaty do emerytury dla obywateli powyżej 70. roku życia. "Starość musi przestać kojarzyć się z biedą i niedostatkiem" - mówią autorzy projektu z frakcji Sprawiedliwa Rosja - Za prawdę. Nie ukrywają jednak, że dodatkowe pieniądze dla emerytów mają także na celu poprawę załamującej się rosyjskiej gospodarki.

Rosyjska gospodarka najgorsza od dziesięcioleci

"Te rządowe wydatki przejdą przez rynek konsumencki specjalnie po to, by wesprzeć nasze przedsiębiorstwa" - mówią. W tej chwili średnia rosyjska emerytura wynosi 19 360 rubli, czyli nieco ponad 1,4 tys. zł. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin nagradza dzieci zmarłych lub rannych żołnierzy. Zmusił do TEGO uczelnie

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]

W Polsce "trzynastka" od trzech lat

W Polsce 13. emerytura jest wypłacana seniorom od 2019 roku. Wprowadził ją rząd PiS. Przy wypłacie świadczenia nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Średnia emerytura w naszym kraju wynosi teraz 2545 zł brutto.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Trump pochował swoją żonę na polu golfowym. "Będzie się pocił nad jej grobem"

Sonda
Ile powinna wynosić GODNA emerytura?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany