SERGEI SKRIPAL OTRUTY

i

Autor: AP

NOWICZOK znów truje w Wielkiej Brytanii

2018-07-05 20:13

Nowiczok – właśnie ten środek jest odpowiedzialny za kolejne tajemnicze zatrucie w Wielkiej Brytanii! Po badaniach dwojga pacjentów, jacy wczoraj trafili do szpitala w Salisbury, nie ma już w tej kwestii wątpliwości. Brytyjskie władze wyraziły głębokie zaniepokojenie i ogłaszają, że jeśli podobnie jak w przypadku sprawy Siergieja Skripala tropy będą wskazywać na Rosja, to „rozważą, jakie działania mogą podjąć”.

Dwie osoby znalezione nieprzytomne zaledwie dwanaście kilometrów od miejsca, gdzie podjęto próbę otrucia byłego agenta GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii – ta informacja w środę wywołała falę niepokoju w Wielkiej Brytanii. Policja od początku podejrzewała, że znalezieni w swoim domu kobieta i mężczyzna w wieku czterdziestu kilku lat mogli zatruć się nowiczokiem. Ale potrzebne były dodatkowe badania.

A one wykazały ponad wszelką wątpliwość, że to właśnie ten silny środek chemiczny wynaleziony jeszcze w ZSRR był substancją, którą zatruły się kolejne ofiary. Swoje zaniepokojenie wyrazili już wysocy rangą przedstawiciele brytyjskich władz, w tym premier Theresa May. Ministerstwo spraw wewnętrznych oświadczyło: „Jeśli ustalimy, że państwo rosyjskie jest w całości odpowiedzialne za zajście w Amesbur, to z pewnością rozważymy, jakie dalsze działania możemy podjąć”

Nasi Partnerzy polecają