Krakowskie muzeum figur woskowych

i

Autor: East News Krakowskie muzeum figur woskowych

"Najgorsze muzeum świata"

Nowojorski serwis śmieje się z polskiego muzeum. "Tak złe, że musisz je odwiedzić" [GALERIA]

2023-03-10 10:15

Jedno z polskich muzeów robi od kilku dni prawdziwą furorę na świecie. Nie jest to jednak sława, jakiej byśmy sobie życzyli. "New York Post" wyśmiewa się z krakowskiego muzeum figur woskowych Polonia Wax Museum, pisząc, że jest tak złe, że "trzeba to zobaczyć". "Stało się międzynarodowym pośmiewiskiem ze względu na woskowe figurki celebrytów, które słyną z tego, że w niczym nie przypominają ich pierwowzorów". Potem jest tylko gorzej.

Zgodnie z tym, co można znaleźć na oficjalniej stronie internetowej krakowskiego muzeum, "wszystkie figury woskowe są starannie wykonane, tak aby oddać najmniejsze detale i tak żebyś mógł poczuć, że stoją obok ciebie naprawdę". Niestety, trudno się z tym zgodzić. Największe wrażenie robią figury księcia Williama i księżnej Kate. "William wygląda jak Hugh Grant po wypiciu 20 kolejek" - nie ma litości "New York Post", który pastwi się nad polskim muzeum, nazywając je tak złym, że aż genialnym. Robi to po filmie influencerki Becki Blackburn, która odwiedziła muzeum, a swoje wrażenia z niego opisała w klipie na TikToku. "Chodź ze mną do najgorszego muzeum figur woskowych" - napisała.

Świat kpi z polskiego muzeum. "Donald Trump z wykrzywionymi oczami"

"Dla niewtajemniczonych krakowskie muzeum figur woskowych, które może pochwalić się nędznymi 2,5 gwiazdkami na pięć w serwisie TripAdvisor, stało się międzynarodowym pośmiewiskiem ze względu na woskowe figurki celebrytów, które słyną z tego, że w niczym nie przypominają swoich pierwowzorów. Najciekawsze momenty przedstawione na filmie to Donald Trump z wykrzywionymi oczami, Jack Sparrow z żółtaczką i David Guetta, który bardziej przypomina przodka DJ-a" - pisze nowojorski serwis. 

Krakowskie muzeum figur woskowych w ogniu krytyki

Portal cytuje też komentarze Internautów, którzy byli na miejscu. "Jeden z gości twierdził, że widział płaczące dziecko, ponieważ posągi w muzeum były tak przerażające, że je wystraszyły", "Wystawa jest tak zła, że ​​MUSISZ ją odwiedzić", "Jaś Fasola wygląda, jakby potrącił go autobus… A co najgorsze… w Krakowie… W Polsce… uznali, że warto mieć figurę woskową Adolfa Hitlera!". 

Sonda
Wybierzesz się do Muzeum Figur Woskowych w Krakowie?
Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej podzielił warszawiaków
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają