NOWY WIRUS grozi światu? Śmiertelność to 75 PROCENT! Poznaj OBJAWY

2021-01-14 17:21 zw
Wirusy
Autor: Shutterstock

Alarmujące wieści od naukowców! Na świecie krąży wirus Nipah, a śmiertelność wśród zakażonych nim ludzi sięga aż 75 procent. Jak ostrzega wirusolog Veasna Duong w wywiadzie dla BBC, bardzo niska wiedza na temat tej choroby w Azji jest potencjalnym zagrożeniem dla świata.

Przy takiej pandemii koronawirus wydawałby się całkiem niegroźny! BBC nagłaśnia sprawę wirusa Nipah, który krąży w Azji i Australii, a śmiertelność wśród zakażonych nim ludzi wynosi od 40 do aż 75 procent! Wirus pojawił się po raz pierwszy 20 lat temu, od tamtej pory obserwowano tylko niewielkie jego ogniska, lecz za to niezwykle groźne. Przyczyną śmierci pacjentów było zapalenie mózgu. Czy wirus Nipah przenosi się drogą kropelkową jak Covid-19? Na szczęście nie, jednak możliwa jest jego przenoszenie się z człowieka na człowieka.

NIE PRZEGAP: BOGACI latają na wycieczki po SZCZEPIONKI na koronawirusa

Do zakażenia dochodzi głównie po kontakcie z mięsem zakażonego nietoperza lub świni. Trzeba też bezpośredniego kontaktu z chorym człowiekiem, by się zarazić poprzez dotyk. Objawy są początkowo grypopodobne, potem pojawiają się zawroty głowy. Jak ostrzega wirusolog Veasna Duong w wywiadzie dla BBC, bardzo niska wiedza na temat tej choroby w Azji jest potencjalnym zagrożeniem dla świata. Miejscem, gdzie może dojść do masowych zakażeń, jest jej zdaniem na przykład Angkor Wat – kompleks świątynny w Kambodży przyciągający miliony turystów.

NIE PRZEGAP: NOWA szczepionka na koronawirusa! Wielka różnica, dostępność na WIOSNĘ

Tomasz Karolak kpi z wirusa. Nie uwierzycie, co zrobił na mieście
Najnowsze