Od pierwszych minut spotkania Polonia NY była zespołem przeważającym. Jednak wygrać nie zdołała…

2014-10-17 19:04

Zawodnicy zespołu NYPD, jakby lekko przestraszeni, skupiali się głównie na defensywie i nie potrafili stworzyć sobie klarownych akcji pod bramką Polonistów. Bardzo dobrze prezentowała się polski zespół w tym okresie gry. W 10 minucie po podaniu Kucharskiego do piłki doszedł aktywny Jagodziński i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później, w dogodnej sytuacji, sam na sam znalazł się Kucharski, który lobował bramkarza Policjantów z NY, ale piłka nie wpadła do pustej bramki. W 20 minucie Polonia wyprowadziła kontrę, kiedy to Jagodziński podał do wychodzącego na czystą pozycję Kucharskiego, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce! (2-0).

Jednak druga połowa rozpoczęła się źle. Pomocnik NYPD „wrzucił” piłkę w pole karne i przy braku porozumienia obrońcy z bramkarzem, goście strzelili kontaktową bramkę. Wpływ na taki stan rzeczy miały z pewnością zmiany w ekipie Polonii, gdyż w drugiej połowie na placu gry pojawili się trzej nowi zawodnicy Polonii: Marcin Dziewulski, Mauricio Aguilera, Michailo Pavilision. Jak się okazało gracze ci nie wnieśli nic nowego do gry, a wręcz przeciwnie Polonia po zmianach prezentowała się słabiej. Wykorzystał to przeciwnik strzelając wyrównującego gola. Szkoda dwóch punktów, ale brak koordynacji miedzy zawodnikami i zmiany przeprowadzone po pierwszej połowie wpłynęły na końcowy wynik meczu.

Bramki: Łukasz Jagodziński, Radosław Kucharski

Skład: Damian Skiba, Łukasz Poduszczak, Tomasz Groch (zmieniony przez Marcina Dziewulskiego), Bartek Malinowski, Waldemar Wolski, Hermann Momo, Rafał Stefek, Damian Janicki (zmieniony przez Mauricio Aguilera), Łukasz Jagodziński, Innocent Ama Yapi (zmieniony przez Michailo Pavilision), Radosław Kucharski

Policjant strzelił gola policjantom

Polonia NY Reserve – NYPD FC Reserve    1-0 (1-0)

Dużo lepiej zagrali rezerwiści, którzy w pięknym stylu ograli policjantów 1 do 0. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Konrad Suszek, który uderzając piłkę z około 20 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi gości który, co trzeba odnotować jako ciekawostkę, pracuje na 94. posterunku na Greenpoincie.

Nie wiedzie się za to w tym sezonie drużynie Over 40. Jeden remis, trzy porażki i jedno zwycięstwo to bilans ostatnich spotkań. Kierownik drużyny, Jarek Mieleszko zaleca podopiecznym więcej treningów.

Bramki: Konrad Suszek

Skład Polonii: Piotr Wiercioch, Łukasz Bieleń, Djonna Dorouwa, Eugen Mociornita, Kevin Beteta, Marcin Kułak (zmieniony przez Manuel Cando), Marcin Marek, Adam Bajek, Jonathan Leon, Konrad Suszek, Marcin Podbielski.

19 października Poloniści wezmą udział w State Cup. Pierwsza drużyna zagra o godzinie 10:00 AM na boisku w McCarren Park przeciwko drużynie Hudson Valley S.C. Drużyna rezerw zagra o godzinie 5:00PM na boisku Glen Street Station Soccer Field.