Odnaleziono szczątki zaginionej łodzi podwodnej? Potencjalny przełom w poszukiwaniach Titana

i

Autor: AP

Potworna wiadomość

Zginęli wszyscy na pokładzie. Oświadczenie firmy OceanGate

2023-06-22 21:07

Od niedzieli (18 czerwca) ratownicy poszukiwali Titana. To mała, komercyjna łódź podwodna firmy OceanGate. Na jej pokładzie znajdowali się między innymi brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding. Po godzinie 21:00 czasu Polskiego podano informacja, że wszyscy członkowie ekspedycji zginęli. - Mieliśmy doczynienia z katastrofalną implozją tej łodzi - podano w komunikacie.

Poszukiwania zaginionej łodzi podwodnej. Znaleziono jej szczątki?

Jeszcze popołudniu Associated Press poinformowało o potencjalnym przełomie w poszukiwaniach łodzi podwodnej Titan, która zaginęła w niedzielę, 18 czerwca.

Pole szczątków zostało odkryte w obszarze poszukiwań przez ROV w pobliżu Titanica. Eksperci oceniają sytuacje – poinformowano za pomocą mediów społecznościowych.

Więcej informacji usłyszymy na konferencji prasowej, którą zaplanowano na wieczór.

Zaginięcie Titana. Załoga miała zwiedzać wrak Titanica. Tlen się skończył

Zaledwie 105 minut po rozpoczęciu podróży utracono o kontakt z załogą. W jej skład wchodzą brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding, pochodzący z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin Shahzada Dawood i jego syn Suleman, współzałożyciel OceanGate Stockton Rush oraz francuski nurek Paul-Henry Nargeolet. Cała piątka miała zwiedzać komercyjnie wrak Titanica.

Aktualizacja 20:57

Po godzinie 19:25 BBC przekazało krótką informację. Ekspert ds. ratownictwa, David Mearns stwierdził, że znalezisko to "rama do osiadania i tylna osłona z łodzi podwodnej".

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany