Ogłosili miejsce śmierci Floyda ŚWIĘTYM! Wprowadzili nakazy tylko dla BIAŁYCH

2021-04-23 18:15 Zofia Dąbrowska
George Floyd
Autor: George Floyd

Miejsce na skrzyżowaniu w Minneapolis, w którym policjant udusił podczas zatrzymania George'a Floyda (+46 l.) zostało odizolowane od reszty miasta i objęte... kultem. Wiszą tam napisy, których autorzy określają miejsce jako "świętą przestrzeń". Zostało oddzielone betonowymi zaporami i według Fox News jest kontrolowane przez uzbrojonych mężczyzn. Wokół wiszą instrukcje dla odwiedzających. Jedna z nich została sporządzona wyłącznie dla... białych.

To w tym miejscu w Minneapolis, na skrzyżowaniu 38 Ulicy i Alei Chicago w maju zeszłego roku zginął George Floyd. Zapłacił w sklepie za papierosy fałszywym bankotem 20-dolarowym, a gdy sprzedawca to zauważył, Floyd nie chciał oddać papierosów. Została wezwana policja, a że mężczyzna początkowo stawiał opór, został zakuty w kajdanki i obezwładniony. Jednak interwencja zakończyła się tragicznie. Policjant Derek Chauvin przyciskał kolanem szyję zatrzymanego, aż ten się udusił. We wtorek został uznany winnym zabójstwa i grozi mu 75 lat więzienia. Śmierć czarnoskórego Floyda wywołała falę dyskusji o rasizmie, który nadal pokutuje w amerykańskim społeczeństwie, ale stała się też pretekstem do wzniecania zamieszek i demolowania miast. A to, co teraz urządzono w miejscu tragedii, przez część Amerykanów również uważane jest za szkodliwą, a nawet oburzającą przesadę. Niektórzy mówią o rasizmie, tyle że wobec białych. O co chodzi? Miejsce śmierci Floyda zostało odizolowane od reszty miasta i objęte... kultem. Wiszą tam napisy, których autorzy określają miejsce jako "świętą przestrzeń". Jest oddzielone betonowymi zaporami i według Fox News kontrolowane przez uzbrojonych mężczyzn. Wokół wiszą instrukcje dla odwiedzających. Jedna z nich została sporządzona wyłącznie dla... białych.

NIE PRZEGAP: QUIZ. Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? NOWY test tylko dla ekspertów!

Tak, jakby kolor skóry gości miał jednak znaczenie, choć miało przecież chodzić o walkę z rasizmem. Instrukcja jest długa, zawiła i dość enigmatyczna. Oto, co ona głosi: "Usuń siebie z centrum uwagi, uspokój się i przyjdź słuchać, uczyć się, opłakiwać i dawać świadectwo. Pamiętaj, że jesteś tutaj, aby wspierać, a nie być wspieranym. Zwróć uwagę na to, czy twoje zachowanie wzmacnia czy osłabia twoje wysiłki. Staraj się wnosić wkład w energię przestrzeni, zamiast ją osłabiać. Przekaż własne przemiany innym białym ludziom, aby nie zaszkodzić BIPOC ["black, Indigenous and people of color" - czarni, rdzenni, o innym kolorze skóry]. Zastanów się, czy chcesz lub potrzebujesz zrobić zdjęcia i opublikować je. Nie rób zdjęć innym osobom bez ich zgody. Jeśli jesteś świadkiem tego, jak biali robią problematyczne rzeczy, zareaguj ze współczuciem, aby zdjąć ciężar z czarnoskórych i naszego kolorowego rodzeństwa, kiedy tylko jest to stosowne. Staraj się raczej angażować niż eskalować, aby był to raczej moment nauki, a nie zakłócenie".

NIE PRZEGAP: Książę Harry UCIEKŁ z pałacu! Szokująca decyzja, cios dla królowej Elżbiety II

Zamieszki w USA po zabójstwie George'a Floyda: zniszczony pomnik Kościuszki, spalone auto
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze