Ksiądz koloratka

i

Autor: Pixabay

Miliony dla ofiar księży

Ogromne odszkodowania dla ofiar księży pedofilów! "Średnia wieku ofiar 10 lat"

2023-02-05 10:30

Kościół musiał wypłacić dziesiątki milionów euro ofiarom pedofilów w sutannach! Jak informuje niemiecka katolicka agencja KNA, do tej pory Kościół w Niemczech wypłacił 40 milionów euro osobom, które jako dzieci były wykorzystywane przez księży i zaczęły dochodzić sprawiedliwości. Średnia wieku ofiar to... 10 lat.

Średni wiek ofiar księży pedofilów to 10 lat! Przyznano ogromne odszkodowanie. 40 milionów euro

40 milionów euro - tyle pieniędzy wypłacił już Kościół w Niemczech ofiarom księży pedofilów. Kwotę tę podaje niemiecka katolicka agencja KNA. O sprawie pisze też "Deutsche Welle". Według KNA Niezależna Komisja ds. Świadczeń Uznaniowych zatwierdziła średnią kwotę 22,150 euro w aż 1809 przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez pedofilów w sutannach. Dane zostały zebrane w rocznym raporcie komisji, przedstawionym w Bonn w piątek, 3 lutego. W 143 przypadkach (około 8 proc.) odszkodowanie wyniosło ponad 50 000 euro, w 24 przypadkach (1 proc.) ponad 100 000 euro. Trzy czwarte ofiar to mężczyźni, jednak większość najwyższych odszkodowań trafiła do kobiet.

To nie koniec pozwów przeciwko Kościołowi. Jeden z mężczyzn żąda 750 tysięcy euro

Przeważająca część spraw dotyczy lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Co szczególnie szokujące, średnia (!) wieku ofiar to zaledwie 10 lat, były więc też liczne kilkuletnie dzieci wykorzystywane przez pedofilów w sutannach na terenie Niemiec. Zdecydowanie nie jest to koniec wypłat. Przykładowo jedna z ofiar, 62-letni dziś mężczyzna, domaga się teraz przed Sądem Okręgowym w Kolonii 750 tysięcy euro.

Sonda
Czy skandale seksualne sprawiły, że w jakiś sposób oddaliłeś się od Kościoła?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko tytani intelektu powalczą o komplet!

Pytanie 1 z 10
Sana jest zaliczana do najstarszych miast na świecie. Jest to zarazem stolica...
Ksiądz pedofil znów przed sądem
Nasi Partnerzy polecają