Omikron przyniesie groźniejsze mutacje wirusa? Dyrektor WHO przestrzega!

2022-01-12 23:06
Omikron przyniesie groźniejsze mutacje wirusa? Dyrektor WHO przestrzega!
Autor: imperrioanne/Pixabay Omikron przyniesie groźniejsze mutacje wirusa? Dyrektor WHO przestrzega!

Dyrektor WHO, nie pozostawia żadnych wątpliwości. "Im bardziej Omikron krąży wśród populacji, tym większe jest ryzyko, że "pojawi się inny wariant (koronawirusa), który będzie jeszcze bardziej zakaźny i jeszcze bardziej śmiercionośny niż Omikron" - przekazał Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Omikron przyniesie groźniejsze mutacje wirusa? Dyrektor WHO przestrzega!

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor WHO nie ma najmniejszych wątpliwości. Omikron jest groźny! Szybko się rozprzestrzenia i może przynieść kolejne, groźniejsze mutacje wirusa.

"Chociaż Omikron powoduje objawy mniej groźne niż Delta, pozostaje wirusem bardzo niebezpiecznym, zwłaszcza dla osób niezaszczepionych" - stwierdził Ghebreyesus i dodał: "Im bardziej Omikron krąży wśród populacji, tym większe jest ryzyko, że "pojawi się inny wariant (koronawirusa), który będzie jeszcze bardziej zakaźny i jeszcze bardziej śmiercionośny niż Omikron".

Niestety spośród 194 krajów członkowskich realizujących szczepienia, aż 92 nie zrealizowały celu, jakim było 40 procent zaszczepionych obywateli w danym kraju.

Czytaj także: To przełomowe odkrycie. Pokona wariant Omikron?

Dr Michael Ryan, dyrektor WHO do spraw sytuacji nadzwyczajnych stwierdził, że wiele opinii sugerujących, że rozprzestrzeniający się szybciej Omikron, wyprze groźniejsze warianty i COVID-19 pozostanie w społeczeństwie jak choćby grypa, są mylne.

W środę 12 stycznia, PAHO poinformowała, że pandemia w obu Amerykach rozwija się w zastraszającym tempie, a w ciągu minionego tygodnia liczba nowych zakażeń podwoiła się i sięgnęła 6,1 mln.

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Sonda
Czy pojawienie się wariantu Omikron w jakiś sposób wpłynęło na twoje życie codzienne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE