Opętane seksem tarantule atakują Amerykę! Gody się rozpoczeły

i

Autor: Shutterstock

Alarm w USA!

Opętane seksem tarantule atakują Amerykę! "Gody się rozpoczęły"

2023-08-22 11:00

Przez drogi i bezdroża Stanów Zjednoczonych już zaczynają gramolić się napalone tarantule! Naukowcy i amerykańskie media ostrzegają - wielkie pająki mają teraz tylko jeden cel, a jest nim najedzenie się do syta oraz seks z innymi, równie dorodnymi tarantulami. Gdzie będzie można spotkać taką bestię? Musisz to wiedzieć, by w porę wziąć nogi za pas!

Napalone tarantule zaczynają gody w USA. Podano, gdzie będzie najwięcej opętanych seksem, wielkich pająków

Uwaga Ameryko! Najbliższe dni, tygodnie i miesiące nie będą łatwe. Naukowcy biją na alarm - właśnie zaczyna się sezon pajęczych godów. Każdy arachnofob powinien wziąć sobie te szokujące wieści prosto do serca. Przez drogi i bezdroża Stanów Zjednoczonych już zaczynają gramolić się napalone tarantule. Jak co roku, pająki zaczynają odczuwać swoje pajęcze żądze pod koniec sierpnia, a słabną w październiku. Jak przypomina "Daily Mail", napalone samce potrafią przebyć nawet ponad trzydzieści kilometrów na swoich włochatych odnóżach, byle tylko natrafić na dorodną samicę i spłodzić z nią zdrowe potomstwo. Efekty? Tarantule mogą być wszędzie na pewnym obszarze USA! Jakim?

Jak rozmnażają się tarantule? Bywa, że samica zjada swojego kochanka!

Otóż według Daily Mail szczególnie narażeni na spotkanie z opętanymi seksem tarantulami są mieszkańcy amerykańskiego stanu Kolorado, zwłaszcza jego południowo-wschodniej części. Cała południowo-zachodnia część Stanach Zjednoczonych zobaczy już niebawem pajęcze gody. Samiec mogą mieć nawet kilkanaście centymetrów średnicy. Gdy zobaczy atrakcyjną pajęczycę, zaczyna wykonywać taniec godowy, podczas którego dotyka odnóżami pajęczyny utkanej przez wybrankę. Jeśli samica zacznie wykonywać podobne ruchy, oznacza to, że samiec nie dostał kosza. Krótko po seksie samce zazwyczaj szybko umierają, ponieważ tracą zainteresowanie jedzeniem lub otumanione wpadają pod samochody. Bywa nawet, że samica zjada swojego kochanka! Krótko mówiąc - Ameryka musi mieć się teraz na baczności!

Sonda
Boisz się pająków?

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz choć na połowę pytań!

Pytanie 1 z 10
Co znaczy słowo "basically"?
Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu