Papież Franciszek dziś wieczorem dostanie wyjątkowy list

2020-04-21 18:10

Kilka godzin temu został wysłany mejl do papieża Franciszka o niecodziennej akcji polonijnej młodzieży, która oddaje swe kieszonkowe na respiratory.

Wyjątkowy mejl , wydrukowany, ma zostać doręczony przez jałmużnika papieskiego ks. kardynała Konrada Krajewskiego. Kilka godzin temu otrzymał on mejla o niecodziennej akcji polskiej młodzieży „Zanurzeni w Miłości” fundacji SMS Z NIEBA , która w niedzielę rozpoczęła zbiórkę na 21 respirator.  Młodzi oddają kieszonkowe na respiratory. Sprzęt zostanie oddany szpitalowi, który pomocą medyczną wspiera od lat spotkania młodych na Polach Lednickich.

Papież Franciszek uwielbia dostawać pozytywne informacje od swoich wiernych. I właśnie taką dostał o polskiej młodzieży, która postanowiła wesprzeć Lednicki szpital. − Ufamy także Go umocni ! Bo przecież dostał o polskiej młodzieży, która postanowiła wesprzeć Lednicki szpital. Młodzi ludzie przyszli do mnie i zaproponowali, że oddadzą swoje kieszonkowe na respiratory dla szpitali– mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz z Fundacji SMS Z NIEBA, która dzięki inicjatywie „Zanurzeni w Miłości” we współpracy z diecezjalnym Caritasem zebrała już pieniądze na dwadzieścia respiratorów. – Ale to nie koniec wzajemnej pomocy podczas pandemii koronawirusa. Do akcji zgłosiła się młodzież polonijna z różnych stron świata. Fundacja uruchomiła kod SWIFT, aby młodzi Polacy z całego świata mogli się włączyc w akcję. Trzeba po ludzku zrobić, co można, by uniknąć scenariusza włoskiego –dodaje ksiąsz Rafał.  

Ksiądz Rafał Jarosiewicz podczas prywatnej audiencji u papieża Franciszka otrzymał słowa wsparcia od głowy kościoła. Poprosił papieża Franciszka o błogosławieństwo na różne dzieła... ale na pierwszym miejscu na Ewangelizację.. Odtąd o wielu swoich akcjach informuje jałmużnika papieskiego kardynała Konrada Krajewskiego, który wszystkie informacje przekazuje papieżowi Franciszkowi. Jak się dowiedzieliśmy papież Franciszek jest zachwycony pomysłami młodych Polaków. 

Młodzi z całego świata mogą pomagać wpłacając dowolną kwotę przez stronę: zanurzeniwmiłosci.pl.Jeden respirator to aż 105 tys. zł. Całość zebranych środków zostaje przeznaczana na zakup sprzętu.

https://www.facebook.com/smsznieba/photos/a.1825672527442828/2432722183404523/?type=3&theater

 Fundacji SMS Z NIEBA, która dzięki inicjatywie „Zanurzeni w Miłości” we współpracy z diecezjalnym Caritasem zebrała już pieniądze na dwadzieścia respiratorów. – Ale to nie koniec wzajemnej pomocy podczas pandemii koronawirusa. Do akcji zgłosiła się młodzież polonijna z różnych stron świata. Fundacja uruchomiła kod SWIFT, aby młodzi Polacy z całego świata mogli się włączyc w akcję. Trzeba po ludzku zrobić, co można, by uniknąć scenariusza włoskiego –dodaje ksiąsz Rafał.

Nasi Partnerzy polecają