Wolą mieć pieska niż dziecko. Papież Franciszek dosadnie o podejściu młodego pokolenia

i

Autor: AP PHOTO/ALESSANDRA TARANTINO "Wolą mieć pieska niż dziecko". Papież Franciszek dosadnie o podejściu młodego pokolenia

Niepokojące informacje

Papież Franciszek ma problemy z oddychaniem! Jest oświadczenie Watykanu

2023-11-30 8:30

Stan zdrowia papieża Franciszka może niepokoić, a najnowsze oświadczenie Watykanu wskazuje na to, że Ojciec Święty nadal czuje się źle, zaś jego choroba to coś więcej, niż przelotne przeziębienie. Stolica Apostolska przyznała, że papież Franciszek ma "stan zapalny w płucach" i problemy z oddychaniem. Co na tę chwilę wiadomo o stanie zdrowia papieża?

Papież Franciszek ma trudności z oddychaniem i "stan zapalny w płucach". Jest komunikat Watykanu o stanie zdrowia papieża

Stan zdrowia papieża Franciszka od soboty, 25 listopada niepokoi wiernych. Wtedy poinformowano o "lekkim stanie grypowym" Ojca Świętego, a zaledwie kilka godzin później pojechał on do kliniki Gemelli na badanie tomografii komputerowej, według oficjalnego komunikatu w celu wykluczenia komplikacji płucnych. Po badaniu papież Franciszek wrócił do Domu Świętej Marty. Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież nie pojawił się w oknie Pałacu Apostolskiego i ogłosił, że nie ma sił nawet odczytać swoich rozważań z powodu problemów z płucami. Ostatnia audiencja generalna odbyła się w Auli Pawła VI, a nie tradycyjnie na placu Świętego Piotra. Franciszek odwołał też wyjazd do Dubaju na konferencję klimatyczną. Stan zdrowia papieża Franciszka może niepokoić, a najnowsze oświadczenie Watykanu wskazuje na to, że Ojciec Święty nadal czuje się źle, zaś jego choroba to coś więcej, niż przelotne przeziębienie.

"Stan zapalny w płucach", ale nie "zapalenie płuc". Papież nie miał siły nawet odczytać tekstu katechezy

Stolica Apostolska właśnie przyznała, że papież Franciszek ma "stan zapalny w płucach". Co na tę chwilę wiadomo o stanie zdrowia papieża? Papież Franciszek nadal ma stan zapalny w płucach, ale nie jest to zapalenie płuc - głosi oświadczenie Watykanu. Jak dodają przedstawiciele stolicy Apostolskiej, Ojciec Święty ma problemy z oddychaniem. Nie ma gorączki i przepisano mu antybiotyki. Podczas audiencji generalnej widać było, że papież nie czuje się dobrze. Ponownie tekst katechezy odczytał za niego ksiądz z Sekretariatu Stanu. Papież osobiście zaapelował tylko o przedłużenie rozejmu w Strefie Gazy i uwolnienie zakładników oraz o pokój na Ukrainie.

Papież żartuje z choroby. "Jak widzicie, żyję" 

Tymczasem papież nie traci na szczęście dobrego humoru i pociesza wiernych. "Mam bardzo ostre i zakaźne zapalenie oskrzeli. Bogu dzięki to nie było zapalenie płuc. Jak widzicie, żyję" - powiedział 30 grudnia papież Franciszek podczas audiencji dla uczestników seminarium na temat etyki w dziedzinie zdrowia. "Lekarz nie pozwolił mi jechać do Dubaju. Powodem jest to, że tam jest bardzo gorąco, a z gorąca przechodzi się do klimatyzowanych pomieszczeń" - wyjaśnił.

Sonda
Czy Franciszek jest dobrym papieżem?

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają