Papież Franciszek

i

Autor: Maria Grazia Picciarella/Shutterstock

Co się dzieje?

Papież Franciszek poważnie chory? Niepokojący komunikat Watykanu

2023-11-29 7:43

A jednak papież Franciszek nie wyzdrowiał tak szybko, jak miał na to nadzieję! Jest najnowszy komunikat Watykanu w sprawie stanu zdrowia Ojca Świętego. Okazało się, że Franciszek musi zmienić nawet swoje bardzo ważne plany po prośbie ze strony watykańskich lekarzy. Przyjął te zalecenia "z wielkim żalem" - głosi oświadczenie.

Papież Franciszek nadal jest chory. Musiał odwołać ważne wydarzenie. Wielu będzie zawiedzionych

Stan zdrowia papieża Franciszka od soboty, 25 listopada niepokoi wiernych. Wtedy poinformowano o "lekkim stanie grypowym" Ojca Świętego, a zaledwie kilka godzin później pojechał on do kliniki Gemelli na badanie tomografii komputerowej, według oficjalnego komunikatu w celu wykluczenia komplikacji płucnych. Po badaniu papież Franciszek wrócił do Domu Świętej Marty. Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież nie pojawił się w oknie Pałacu Apostolskiego i ogłosił, że nie ma sił nawet odczytać swoich rozważań z powodu problemów z płucami. Co prawda przedstawiciele Stolic Apostolskiej stwierdzili, że papież Franciszek spotka się z wiernymi na audiencji generalnej w środę, 29 listopada, to audiencja generalna odbędzie się w Auli Pawła VI, a nie tradycyjnie na placu Świętego Piotra. Chodzi o to, by papież odbywał rekonwalescencję w cieple, a nie narażony na jesienne chłody. Teraz pojawiły się jeszcze inne informacje!

"Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana"

Jak się okazuje, Franciszek nie zdrowieje tak szybko, jak miał na to nadzieję! Jest najnowszy komunikat Watykanu w sprawie stanu zdrowia Ojca Świętego. Okazało się, że Franciszek musi zmienić nawet swoje bardzo ważne plany po prośbie ze strony watykańskich lekarzy. "Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni" z okazji konferencji klimatycznej - przekazało biuro prasowe Watykanu. Konferencja jest zaplanowana na 1-3 grudnia. "Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana" - ogłosił rzecznik Watykanu Matteo Bruni.

Sonda
Kto był lepszym papieżem?

Jak dobrze znasz stolice świata? QUIZ ze stolic wszystkich kontynentów

Pytanie 1 z 11
Co jest stolicą Libii?
Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
Nasi Partnerzy polecają