Papież Franciszek mówi o swojej śmierci. Czy będzie abdykował?

2021-02-27 15:56 kaja
Papież Franciszek
Autor: East News

Papież Franciszek zdecydował się na bardzo osobiste wyznanie. W wywiadzie opublikowanym w książce "Zdrowie papieży" Ojciec Święty przyznał, że często myśli o śmierci i się je nie boi. Wyznał również, że nie zamierza wracać do swojej ojczyzny Argentyny i umrze w Rzymie, nieważne czy będzie to jako papież urzędujący, czy też emerytowany. Czy to oznacza, że Franciszek zamierza pójść śladami swojego poprzednika Benedykta XVI i zdecyduje się abdykować?

- Umrę w Rzymie, nie wrócę do Argentyny "Umrę tu, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny - powiedział papież Franciszek podczas wywiadu udzielonego argentyńskiemu dziennikarzowi Nelsonowi Castro. Ojciec Święty podkreślił, że do końca życia zamierza zostać w Rzymie, nieważne czy zrobi to jako papież urzędujący, czy jako emerytowany. Oznacza to zatem, że Franciszek nie wyklucza podjęcia takiej samem decyzji jak jego poprzednik Benedykt XVI, który w 2013 roku zdecydował się na rezygnację z pełnienia funkcji głowy Kościoła Katolickiego. Tym samym był on pierwszym papieżem od czasów Grzegorza XVV z 1415 roku, który postanowił abdykować. Jako powód swojej decyzji Benedykt XVI podał pogarszające się zdrowie i brak sił, by nadal piastować tak ważne stanowisko. 

W książce "Zdrowie papieży" opublikowano obszerny wywiad z Franciszkiem, który przyznał, że nie zamierza wracać do ojczystej Argentyny i umrze w Rzymie. Urzędujący papież na pytanie "czy myśli o śmierci" odpowiedział twierdząco i wyznał, że swoją śmierć wyobraża sobie właśnie w stolicy Włoch. - Jako papież , urzędujący albo emerytowany. Tutaj, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny - powiedział papież Franciszek. 

Zobacz również: Po 40 latach porzucił służbę w policji. Terence Monahan odchodzi z NYPD

Źródło: PAP

Przedwiośnie w Ogrodzie Botanicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze