Papież Franciszek wypowiedział się w sprawie celibatu w kościele

i

Autor: AP

Złowieszcze słowa papieża

Papież Franciszek przewiduje przyszłość. "Zapowiedź destrukcji i spustoszenia"

2022-12-14 10:40

Papież Franciszek zaczął wieszczyć fatalną przyszłość ludzkości podczas mszy! Ojciec Święty niespodziewanie opowiedział o złych omenach, o nadchodzących "destrukcji i spustoszeniu". Kilka dni temu papież Franciszek mówiąc o wojnie rozpłakał się podczas nabożeństwa. Co dokładnie powiedział teraz Ojciec Święty?

Papież Franciszek niepokojąco o przyszłości świata. "Horyzont posępny, niepokojący" i "zapowiedź jeszcze większej destrukcji i spustoszenia"

Papież Franciszek opowiedział o tym, co zobaczył w swoich wizjach przyszłości! Niepokojące słowa Ojciec Święty wygłosił w bazylice Świętego Piotra, podczas uroczystej mszy z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. "W tym roku uroczystość Matki Bożej z Guadalupe świętujemy w trudnym momencie dla ludzkości. To gorzki okres, pełen szczęku broni, rosnącej niesprawiedliwości, głodu, ubóstwa i cierpienia" - zaczął Franciszek. Potem mówił dalej: "I choć horyzont ten jawi się posępny, niepokojący, z zapowiedziami jeszcze większej destrukcji i spustoszenia, boska miłość i wyrozumiałość mówią nam, że jest to także czas sprzyjający zbawieniu". Papież modlił się potem o "dni radości i spokoju, aby pokój Pana mieszkał w sercach naszych i wszystkich mężczyzn i kobiet dobrej woli".

Papież rozpłakał się podczas modlitwy. "Tak, to wielki ból, wielki; porażka dla ludzkości. Módlmy się"

Papież Franciszek niedawno płakał podczas modlitwy. Do tych wydarzeń doszło w czwartek, 8 grudnia na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Ojciec Święty odczytywał przygotowany przez siebie tekst modlitwy o pokój na Ukrainie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Chciałbym móc dzisiaj złożyć Ci dziękczynienie narodu ukraińskiego za pokój, o który od dawna prosimy Pana. Muszę jednak dalej przedstawiać prośbę dzieci, ludzi starszych, ojców i matek, młodzieży z tej udręczonej ziemi. Ale my wszyscy wiemy, że jesteś z nimi i ze wszystkimi cierpiącymi, jak przy krzyżu Twojego syna. Patrząc na Ciebie, która jesteś bez grzechu, możemy nadal wierzyć i mieć nadzieję, że nad nienawiścią zwycięży miłość, z kłamstwem wygra prawda, z obrazą wygra przebaczenie, z wojną wygra pokój" - mówił papież i w pewnym momencie rozpłakał się. Po chwili dodał: "Tak, to wielki ból, wielki; porażka dla ludzkości. Módlmy się".

"NATO szczekało pod drzwiami Rosji". Papież dotychczas szokował podejściem do wojny na Ukrainie

Wcześniejsze wypowiedzi papieża Franciszka o Ukrainie wywoływały wiele oburzenia. Dopiero w październiku podczas mszy w Watykanie głowa Kościoła zaapelowała wprost do prezydenta Rosji, by zatrzymał "spiralę przemocy i śmierci". Poprzednio jednak zdumiewał swoim podejściem do tej - zdawałoby się zupełnie oczywistej - kwestii. Franciszek nie potępił wprost Putina, a w końcu napisał na Twitterze, że „wszyscy jesteśmy winni” wybuchowi wojny, w mętny sposób uznając, że to ogólna kondycja moralna ludzkości wywołała to nieszczęście. Potem papież Franciszek poszedł o krok dalej. W sposób zdumiewająco podobny do retoryki kremlowskich oficjeli wypowiedział się dla „Corriere della Sera” o "szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji" jako o możliwej przyczynie rosyjskiej agresji. "To złość, nie wiem, czy została sprowokowana, ale może ułatwiona" – dodał. To nie wszystko. Podał też w wątpliwość pomoc dla Ukrainy. „Nie mogę odpowiedzieć, jestem za daleko, na pytanie, czy słuszne jest zaopatrywanie Ukraińców" - mówił wówczas papież.

Sonda
Czy obawiasz się, że rząd nie poradzi sobie z kryzysem energetycznym i będziemy marznąć w zimę?

Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele katolickim [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Dla katolików najważniejszym dniem tygodnia jest…?
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi
Nasi Partnerzy polecają