Papież Franciszek, cmentarz

i

Autor: Wikipedia

Koronawirus. Papież sięga po NADZWYCZAJNE środki . W samo południe wybije ta godzina

2020-03-24 2:30

Już 25 marca o godz. 12 papież Franciszek wezwie Boga Ojca o pomoc walce z koronawirusem. Zaapelował do wiernych, aby "w dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią", zwrócili się do Boga.

Papież Franciszek wzywa chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy. „Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości” – podkreśla. Zwraca się do całego Świata, aby wierni wspólnie z nim odmówili modlitwy „Ojcze Nasz” w środę, 25 marca, w samo południe. – W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. – W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa – mówi Ojciec Święty, zachęcając do odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w środę 25 marca. 

Papież zachęcił także, aby w piątek 27 marca o godzinie 18 wziąć duchowy udział we mszy świętej, którą poprowadzi na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Nabożeństwo to będzie transmitowane za pośrednictwem mediów. Będzie miało charakter przebłagalny za grzechy Świata. W jego trakcie papież udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi i umożliwi wiernym otrzymanie odpustu zupełnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE