Papież mocno o przyczynach pandemii. Wskazał winnych

2020-04-09 9:15 zw
Papież Franciszek zakazuje zmiany płci
Autor: AP Papież Franciszek zakazuje zmiany płci

Papież Franciszek (84 l.) mocno oskarża winnych pandemii koronawirusa! Ojciec Święty w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi "The Tablet" wskazał, co jego zdaniem wywołało światowy kryzys związany z nowym patogenem. Jego zdaniem to, co się stało, było nieuniknione z powodu pewnych określonych działan. Kogo wini papież za pandemię?

Kto jest winien temu, co obecnie dzieje się na świecie? Dlaczego nagle pojawił się wirus, który sparaliżował naszą tak przecież rozwiniętą cywilizację? Papież Franciszek (84 l.) w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi "The Tablet" wskazał, co jego zdaniem wywołało światowy kryzys związany z nowym patogenem. Według Ojca Świętego to, co się stało, było nieuniknione z powodu zaburzonych relacji człowieka z naturą: "Jest takie powiedzenie w języku hiszpańskim: "Bóg zawsze wybacza, my wybaczamy czasem, ale natura nigdy" - powiedział papież.

Przypomniał ostatnie katastrofy naturalne, któe nawiedzały Ziemię: pożary w Australii, klęskę suszy, globalne ociepenie, topnienie lodowców. "Nie reagowaliśmy na poszczególne katastrofy. Nie wiem, czy są to formy zemsty natury, ale z pewnością są to reakcje natury" - powiedział Franciszek. A oto jego przesłanie na temat tego, czego powinniśmy nauczyć się z naszej obecnej przerażającej sytuacji: "Troszczcie się o siebie na przyszłość, która nadejdzie". Dodał, by politycy przestali być hipokrytami. Czy posłuchają przesłania papieża?

Świąteczna dekoracja: wielkanocny wianek [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze