Papież oddaje DOLARY na walkę z koronawirusem! Co na to polscy księża?

2020-04-07 8:23 zw
PAPIEŻ FRANCISZEK PRZYWOŁUJE KSIĘŻY DO PORZĄDKU.
Autor: East News

Papież Franciszek (84 l.) utworzył specjalny fundusz na rzecz walki z koronawirusem! Ojciec Święty przekazał osobiście 750 tysięcy dolarów na ten cel i wezwał innych duchownych, by jak najszybciej przyłączyli się do tej akcji. Czy księża będą chętnie oddawać majątek chorym?

Akcja Ojca Świętego przeciwko koronawirusowi! Papież Franciszek (84 l.) utworzył specjalny fundusz na rzecz walki z walki z pandemią. Przekazał osobiście 750 tysięcy dolarów na ten cel jako tak zwaną kwotę założycielską i wezwał innych duchownych, chrześcijańskich i nie tylko, by jak najszybciej przyłączyli się do tej akcji. Pieniądze można przekazywac za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w każdym kraju.

Po apelu Ojca Świętego również kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin, Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zaapelował do księży o to, by też przekazywali pieniądze na rzecz walki z wirusem. "Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom. W swoim zadaniu ewangelizacyjnym Kościół często znajduje się na pierwszej linii frontu poważnych zagrożeń dla ludzkości" - powiedział hierarcha. Czy księża chętnie oddadzą swoje pieniądze potrzebującym? Jak zachowają się polscy kapłani?

Justyna Kowalczyk ostro krytykuje władze ws koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze