Papież Franciszek w szpitalu

i

Autor: PAP/EPA

Co się stało?

PILNE! Papież Franciszek trafił do szpitala. Jeszcze dziś będzie operowany! Potworny ból

2023-06-07 10:58

Niepokojące wieści z Watykanu. 86-letni papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli, gdzie w środę, 7 czerwca, zostanie poddany operacji - donoszą włoskie media. Franciszek pojechał do szpitala już we wtorek, na konsultację. To właśnie podczas tej wizyty zapadła decyzja o pilnym zabiegu. Co się stało?

W środowy (7 czerwca) poranek papież Franciszek spotkał się z wiernymi podczas audiencji, niedługo później jednak trafił do szpitala, gdzie natychmiast zostanie poddany operacji. Decyzja o zabiegu zapadła po badaniach, jakie wykonano mu dzień wcześniej, we wtorek (6 czerwca). Jak podaje włoski dziennik "Il Fatto Quotidiano", Franciszek będzie operowany w rzymskiej klinice Gemelii, a procedura ma związek z niedrożnością jelit.

Papież w szpitalu. Przejdzie poważny zabieg!

Więcej na ten temat podaje agencja Associated Press. Papież zostanie poddany znieczuleniu ogólnemu i przez kilka dni będzie hospitalizowany w rzymskim szpitalu Gemelli. Przejdzie "laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w celu leczenia przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne" - przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni. "Pobyt w placówce potrwa kilka dni, aby umożliwić normalny przebieg pooperacyjny i pełną rehabilitację" – czytamy w oświadczeniu. 

Papież Franciszek w szpitalu. To już kolejny zabieg

To nie będzie pierwsze leczenie związane z niedrożnością jelit u papieża Franciszka. W lipcu 2021 roku Franciszek spędził 10 dni w klinice Gemelli po tym, jak usunięto mu 33-centymetrowy odcinek jelita grubego. Cierpiał wówczas na poważne zapalenie i zwężenie okrężnicy. Na najbliższą sobotę (10 czerwca) zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem papieża oraz 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Jak podaje PAP, nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Sonda
Martwisz się o stan zdrowia papieża Franciszka?
Papież Franciszek nie miał litości. Okrutna kara! Abp. Głódź zesłany do pałacu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Listen on Spreaker.