Pogrzeb księcia Filipa. Bracia pojednali się nad trumną dziadka [FOTO]

2021-04-18 13:39 Marta Woźniak
Pojednali się nad trumną dziadka
Autor: AP Pojednali się nad trumną dziadka

Wzruszający pogrzeb księcia Filipa przejdzie do historii z kilku powodów. Zdjęcie samotnie siedzącej w ławie kaplicy św. Jerzego królowej Elżbiety II, która po 73 latach wspólnego życia, musiała pożegnać towarzysza życia, wyciska łzy z oczu. Ale podczas pogrzebu doszło do innej wzruszającej chwili - pięknego pojednanie wnuków królowej i księcia Filipa, który spotkali się pierwszy raz od roku. Brytyjskie media twierdzą, że nad trumną dziadka doszło między nimi do pojednania.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na zamku Windsor w sobotę 17 kwietnia przy reżimie sanitarnym, a trumna z ciałem księcia Filipa spoczęła w krypcie kaplicy św. Jerzego. Ze względu na surowe obostrzenia w pogrzebie mogło wziąć udział tylko 30 osób z rodziny królewskiej. Cała ceremonia była zaplanowana co do minuty.

PRZECZYTAJ Pogrzeb księcia Filipa. Królowa Elżbieta II sama w ławie [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

Kondukt żałobny maszerował z zamku do kaplicy za trumną ozdobioną insygniami książęcymi, a wśród nich ramię w ramię maszerowali książę William (39 l.) i Harry (37 l.). Bracia nie widzieli się od roku, a brytyjska prasa przypomniała o konflikcie między nimi.

Książę Filip nie żyje

Po pożegnaniu dziadka bracia razem wyszli z kaplicy św. Jerzego, a jak podkreśla ekspertka od mowy ciała, Judi James, moment rozmowy uwieczniony przez fotografów wygląda naturalnie. - Harry w naturalny sposób podszedł do Williama oraz Kate i zaczął z nimi rozmawiać. Po kilku sekundach rozmowy (…) Kate odsunęła się nieco w tył i pozwoliła braciom dokończyć konwersację we dwóch. Całość wyglądała jak prawdziwy, szczery moment pojednania, a nie coś, co zostało wyreżyserowane na potrzeby znajdujących się kamer - skomentowała James.

WAŻNE Oto powody dla, których książę Filip był ważny dla monarchii [GALERIA]

Książę Filip, książę Edynburga, mąż królowej Elżbiety II i weteran wojenny zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat na zamku Windsor. Razem z królową doczekali się czwórki dzieci, ośmioro wnuków i 10 prawnuków. Wziął udział w ponad 22 tys. uroczystościach, odbył 637 wizyt za granicą, wygłosił ponad 5,4 tys. przemówień, został patronem 785 organizacji charytatywnych i napisał 14 książek do czasu przejścia na emeryturę w 2017 roku.

ZOBACZ GALERIĘ Pogrzeb księcia Filipa. Bracia się pojednali

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze