Skandal na pogrzebie księcia Filipa. Naga kobieta paradowała po terenie Windsoru [FOTO]

2021-04-17 17:37 Marta Woźniak
Książe Filip. Ostatnie pożegnanie
Autor: AP

Pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, odbył się 17 kwietnia 2021 roku. Doniosłe nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego wzruszyło miliony widzów na całym świecie, którzy mogli obserwować transmisję z ceremonii. Do historii przejdzie wzruszające zdjęcie królowej Elżbiety II, samotnie siedzącej w ławie kaplicy. Mimo że uroczystość przebiegła według planu, tego samego nie można powiedzieć o tym, co działo się poza kaplicą. Policja zatrzymała kobietę, która paradowała nago po terenie Windsoru.

W sobotę 17 kwietnia miało miejsce ostatnie pożegnanie księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II w ostatnią podróż pojechał specjalnie przygotowanym karawanem - to Land Rover w barwach wojskowych, który sam projektował, o czym pisaliśmy tutaj. Trumna z ciałem księcia Filipa została przeniesiona do królewskiej krypty w podziemiach kaplicy świętego Jerzego.

PRZECZYTAJ Pogrzeb księcia Filipa.Królowa Elżbieta II sama w ławie [ZAPIS RELACJI]

Ze względu na reżim sanitarny obowiązujący na terenie Zjednoczonego Królestwa w uroczystościach pogrzebowych brało udział 30 osób z brytyjskiej rodziny królewskiej, zaś ok 780 żołnierzy było zaangażowanych w oprawę pogrzebu. Zachowywali oni bezpieczną odległość, zaś w kaplicy członkowie rodziny królewskiej byli rozmieszczeni z dala od siebie, mieli na nosie i ustach maseczki. Mimo obowiązujących obostrzeń na terenie Windsoru pojawiło się wiele osób, które również chciały pożegnać księcia Filipa. Doszło jednak do incydentu tuż po rozpoczęciu się nabożeństwa.

Książę Filip nie żyje

Podczas nabożeństwa w kaplicy św. Jerzego doszło do incydentu. Zebrani na terenie zamku Windsor ludzie byli patrolowani przez policję. Po minucie ciszy, która miała miejsce punktualnie o godzinie 16.00, tłum zaczął bić brawo, i w tym momencie na ulicę Windsor Street wbiegła półnaga kobieta. Miała krzyczeć „ratuj planetę”. Co więcej wskoczyła na posąg królowej Wiktorii, zanim policjanci usunęli ją z pomnika. Następnie policjanci owinęli w białe prześcieradło kobietę i aresztowali.

ZOBACZ GALERIĘ Incydent podczas pogrzebu księcia Filipa. Naga kobieta zatrzymana przez policję

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze