Sergei Naryshkin

i

Autor: AP/Alexei Nikolsky Sergei Naryshkin

Już całkiem odleciał?

"Polska chce zająć Lwów. Przygotowuje referendum". Szokujące słowa szefa rosyjskiego wywiadu

2022-12-01 12:17

Rosyjska propaganda znów dała o sobie znać w kontekście naszego kraju. Agencja RIA Novosti opublikowała szokujące bajania Siergieja Naryszkina, szefa Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji, który stwierdził, że Polska "forsuje przygotowania do aneksji między innymi Lwowa i już przygotowuje się tam do referendów". Sprawę komentuje doradca Zełenskiego. "Pośmiejmy się razem".

Od początku wojny na Ukrainie Rosja prowadzi równolegle szeroko zakrojoną wojnę informacyjną. Jej ofiarą kilkakrotnie padała już Polska, tak jest i tym razem. "Ukraińska Prawda" informuje o szokujących słowach Siergieja Naryszkina, dyrektora Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej, które są szeroko cytowane w państwowych rosyjskich mediach. Naryszkin, wskazywany jako jeden z mocnych kandydatów na następcę Putina, stwierdził niedawno, że, zgodnie z ustaleniami jego wywiadu, Polska prowadzi  intensywne przygotowania do aneksji Lwowa oraz dwóch ukraińskich obwodów: iwanofrankiwskiego i tarnopolskiego.

Szokujące wymysły Rosji. "Polska szykuje się do aneksji zachodniej Ukrainy"

"Warszawa jest przekonana, że ​​zasłużyła na hojne odszkodowanie od Ukrainy za pomoc wojskową i zapewnienie dachu nad głową uchodźcom" - przytacza jego słowa ukraiński portal. To nie koniec. Naryszkin powiedział też, że "Polska ma obawy, że starsi partnerzy z NATO będą próbowali dojść do porozumienia z Moskwą w miesiącach zimowych, zaniedbując interesy nie tylko Ukraińców, ale także Polaków". Szef rosyjskiego wywiadu ma też podobno informacje, że polskie władze "szykują się już do przeprowadzenia referendów" w zachodniej Ukrainie.

Doradca Zełenskiego: "Ukraina i Polska się z tego śmieje. Razem"

Szokujące słowa Naryszkina skomentował na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. "Wypowiedzi o polskich planach aneksji zachodniej Ukrainy to kolejna kremlowska próba zasiania nieufności między przyjaciółmi. Czy ktoś wierzy, że to się uda? Ukraina i Polska się z tego śmieje. Razem. Jest tylko jeden kraj ignorujący prawo międzynarodowe, znamy jego nazwę" - napisał. 

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Gen. Leon Komornicki: "Ważne jest, by Ukraina była nie na stole negocjacyjnym, a przy stole" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany