Covid i grypa szaleją w Niemczech

i

Autor: Shutterstock Covid i grypa szaleją w Niemczech

Potrójna epidemia

Potrójna epidemia w Niemczech! Covid-19, grypa i RSV atakują naraz, 9 milionów chorych

2022-12-27 9:21

Niemcy zmagają się z wielką falą zachorowań na trzy choroby naraz. Lekarze mówią o tridemii, czyli potrójnej epidemii. Do gabinetów lekarskich zgłaszają się pacjenci chorzy na grypę i zakażeni Covid-19 lub RSV. Choruje obecnie co dziewiąty Niemiec. O podobnej fali zachorowań mówi się także w Polsce.

Tridemia w Niemczech. Jednocześnie atakują grypa, koronawirus i RSV

Sezon grypowy w pełni, a liczba pacjentów w przychodniach rośnie między innymi w Niemczech. Tam lekarze Lekarze mówią o tridemii, czyli potrójnej epidemii. Do gabinetów lekarskich zgłaszają się za pacjenci chorzy na grypę i zakażeni Covid-19 lub RSV. Choruje obecnie mniej więcej co dziewiąty Niemiec, bo liczbę chorych na którąś z wymienionych chorób w 83-milionowych Niemczech szacuje się na około 9 milionów. Pacjenci zgłaszają się do lekarzy z bólem gardła, gorączką i kaszlem. Największym problemem nie jest obecnie koronawirus. Ilość zakażeń Covid-19 wzrosła z tygodnia na tydzień tylko o 11 proc., ale z drugiej strony więcej jest takich pacjentów z koronawirusem, którzy trafiają na oddział intensywnej terapii. Ponad połowa zakażeń dotyczy jednak po prostu grypy.

Sezon grypowy nie tylko w Niemczech. Rośnie obłożenie łóżek na oddziałach dla dzieci

Diagnozę utrudniają podobne objawy zakażeniami Covid-19, grypą i RSV. Jednak podczas gdy koronawirus atakuje w Niemczech przede wszystkim osoby starsze, to na grypę i RSV podatne są w szczególności dzieci i młodzież. O podobnej fali zachorowań mówi się także w Polsce. Grypa atakuje przede wszystkim dzieci, a obłożenie łóżek szpitalnych na oddziałach pediatrycznych dochodzi do około 80 procent. Jak podawał minister zdrowia Adam Niedzielski, co tydzień do gabinetów zgłasza się około 270 tysięcy chorych na grypę, z czego połowa to dzieci.

Sonda
Ile dawek szczepionki przeciw Covid-19 przyjąłeś/-aś?

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...
dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]

Po czym poznać, że zażywamy ZA DUŻO ANTYBIOTYKÓW?

Posłuchaj ważnych porad eksperta!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany