Pożar nocnego klubu w Stambule

i

Autor: AP Pożar nocnego klubu w Stambule.

Co najmniej 29 ofiar

Pożar w nocnym klubie. Liczba ofiar rośnie!

2024-04-02 17:15

Śmiertelny pożar podczas remontu klubu nocnego w Stambule. Do tragedii doszło we wtorek (2 kwietnia). Jak podał portal Daily Sabah, w pożarze zginęło 29 osób. Według władz ofiary śmiertelne to osoby, które pracowały w lokalu. Agencja AP przekazała z kolei, że w związku z pożarem zatrzymano w celu przesłuchania pięć osób, w tym menedżerów klubu i osobę odpowiedzialną za remont.

Stambuł. Pożar podczas remontu nocnego klubu

Początkowo burmistrz Stambułu Ekrem Imamoglu informował o 15 ofiarach śmiertelnych pożaru, który wybuchł podczas prac remontowych w klubie nocnym we wtorek (2 kwietnia). Jak dodał Imamoglu ogień już ugaszono, a poszkodowanych przewieziono do pobliskich szpitali. Szef tureckiego MSW Ali Yerlikaya poinformował o wszczęciu dochodzenia w związku z pożarem.

Jak podały zagraniczne media, pożar wybuchł podczas remontu w klubie nocnym mieszczącym się w podziemiu 16-piętrowego budynku około godz. 13. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Besiktas w europejskiej części miasta.

Portal Hurriet Daily News napisał, że podczas remontu klubu, zamkniętego na czas świętego muzułmańskiego miesiąca ramadan, doszło do eksplozji, która wywołała pożar. Ogień szybko zajął lokal, cały budynek wypełnił się dymem, a ludzie zostali uwięzieni wewnątrz.

Strzelanina w szkole podstawowej! W środku 800 uczniów, są ranni. Strzelał 12-latek?!

Pożar w Trójmieście. Nie żyje dwoje dzieci

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki