Premier Johnson i jego o 25 lat młodsza żona spodziewają się "tęczowego dziecka". Co to oznacza?

2021-07-31 19:34
Boris Johnson z partnerką
Autor: AP

Brytyjski premier Boris Johnson i jego o blisko 25 lat młodsza żona Carrie spodziewają się "tęczowego dziecka". Choć nazwa na pierwszy rzut oka może wydawać się sympatyczna, to tak naprawdę skrywa ogromny ból i cierpienie. W taki sposób nazywa się dzieci, które przyjdą na świat niedługo po tym jak ich matki poroniły. A właśnie tak będzie w tym przypadku. Carrie poinformowała w mediach społecznościowych, że w styczniu tego roku poroniła. Ale już na gwiazdkę będzie szczęśliwą mamą. To będzie już drugi potomek tej brytyjskiej pary.

Znana brytyjska rodzina się powiększy. Żona premiera Wielkiej Brytanii napisała w sieci, że ma nadzieję w tegoroczne święta Bożego Narodzenia na "tęczowe dziecko". Zatem już nikt nie ma wątpliwości, że małżonkowie spodziewają się drugiej pociechy. Ale dlaczego Carrie określiła swoją pociechę mianem "tęczowego dziecka"? Co to oznacza?  Tak określane są dzieci, które przyszły na świat po tym, jak nastąpiło poronienie poprzedniej ciąży, urodzeniem martwego noworodka albo jego śmiercią. Carrie Johnson napisała: "Na początku roku poroniłam, przez co mam złamane serce. Czuję się niezwykle błogosławiona, że znowu jestem w ciąży, ale byłam też kłębkiem nerwów. Problemy z płodnością mogą być naprawdę trudne dla wielu ludzi, szczególnie gdy na platformach takich jak Instagram wygląda, że wszystko zawsze idzie wyłącznie dobrze. Znalazłam prawdziwe pocieszenie, słuchając ludzi, którzy również doświadczyli straty, więc mam nadzieję, że w jakiś bardzo mały sposób dzielenie się tym może pomóc innym". 57-letni Boris Johnson i 33-letnia Carrie Symonds pobrali się w maju tego roku. Ich pierwszy syn urodził się w kwietniu 2020 roku. W 2021 roku ma przyjść n świat kolejna pociecha znanej brytyjskiej pary.

Morskie święto w Szczecinie. Rozpoczęły się "Żagle 2021"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE