Premier wypowiedział się o Meghan Markle i Harrym! Jednoznaczne słowa

i

Autor: AP

Rodzina królewska

Premier wypowiedział się o Meghan Markle i księciu Harrym! Jednoznaczne słowa

2022-12-26 6:50

Sprawa Meghan Markle i księcia Harry'ego jest omawiana już nawet na szczytach władzy. Brytyjski premier został poproszony o komentarz do niedawnego skandalu, jaki wybuchł wokół Meghan i Jeremy'ego Clarksona. Co powiedział Rishi Sunak? Jego słowa nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości co do tego, co myśli o uciekinierach z rodziny królewskiej...

Brytyjski premier jasno o oskarżeniach Meghan Markle i księcia Harry'ego o rasizm. "Absolutnie nie wierzę w to, że Wielka Brytania to kraj rasistowski"

Meghan Markle i książę Harry niedawno wywołali wielką burzę swoim serialem dla Netflixa. Powtórzono tam kilkakrotnie wysuwane już przez nich oskarżenia o rasizm w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a także w Wielkiej Brytanii w ogóle. Nagonka na Meghan była intrygą pałacu i prasy, a chodziło w niej między innymi o kolor skóry - takie tezy znajdują się w "Harry & Meghan", choć dowodów nie przedstawiono. Pałac nie komentuje serialu. Ale pośrednio zrobił to brytyjski premier. Rishi Sunak został poproszony o komentarz do niedawnego skandalu, jaki wybuchł wokół Meghan i Jeremy'ego Clarksona. Clarkson bardzo ostro skomentował poczynania Markle i był za to powszechnie krytykowany. Co na to premier? "Widziałem, co zostało powiedziane. Absolutnie nie wierzę w to, że Wielka Brytania to kraj rasistowski. I mam nadzieję, że moje słowa jako pierwszego brytyjskiego premiera azjatyckiego pochodzenia mają swoją wagę" - mówił Sunak, który ma hinduskie korzenie. "Wiecie, jestem naprawdę dumny z mojego kraju, jego kultury, wytrwałości, piękna. I tak naprawdę to przywilej wspierać Wielką Brytanię i jej instytucje takie jak monarchia, kiedy gdzieś wyjeżdżam" - zakończył premier.

Jeremy Clarkson o Meghan Markle: "Marzę o dniu, w którym ona będzie zmuszona do paradowania nago po ulicach każdego miasta, obrzucana ekskrementami"

Do chóru krytyków księżnej dołączył niedawno Jeremy Clarkson. Sławny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny w felietonie dla "The Sun" napisał tak: "W nocy nie mogę spać, bo leżę tam zgrzytając zębami i marząc o dniu, w którym ona będzie zmuszona do paradowania nago po ulicach każdego miasta w Wielkiej Brytanii, podczas gdy tłumy będą skandowały "Wstyd!" i obrzucały ją grudkami ekskrementów". Do telewizji napłynęły tysiące skarg, wielu celebrytów publicznie broniło Meghan. Wielu chciało, by wyrzucić Clarksona z telewizji, bo posunął się po prostu za daleko. Co on na to? Nie przeprasza, ale skasował swój tekst z internetu i trochę się pokajał: "Ojej. Wdepnąłem w to. W moim felietonie napisałem o Meghan i zrobiłem niezręczne odniesienie do sceny w "Grze o tron" i to zostało źle odebrane przez wielu ludzi. Jestem przerażony tym, że sprawiłem tak wiele bólu i w przyszłości będę ostrożniejszy" - napisał na Twitterze.

Sonda
Oglądałeś/-aś dokument "Meghan i Harry" na Netfliksie?

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Tak OSZPECILI Annę Dymną w serialu Netflixa "Wielka woda".
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany