Przerażające tornado w USA. Co najmniej 23 osoby nie żyją [WIDEO]

2019-03-04 8:48 PMar
Tornado
Autor: brak danych

W niedzielę hrabstwo Lee w amerykańskim stanie Alabama nawiedziła seria bardzo groźnych tornad. Tamtejszy szeryf, Jay Jones poinformował media, że niestety w ich wyniku zginęło co najmniej 23 mieszkańców. Dodał, że pod zwałami gruzu wciąż mogą znajdować się ludzie, więc liczba ofiar może wzrosnąć.

Szeryf Jones w wywiadzie dla stacji telewizyjnej WRLB-TV zdradził: - Problemem jest ogrom rumowiska, jakie powstało na miejscu, gdzie znajdowały się domy po przejściu tornada. Dodał, że huragan przeszedł przez pas o długości kilku kilometrów i szerokości 400 metrów, zmiatając wszystko, co napotkał po drodze. W jego ocenie pod zwałami gruzu mogą znajdować się ludzie. Przyznał przy tym: - Wciąż są wydobywani na powierzchnię przez ekipy ratownicze.

Na miejscu tragedii trwa akcja poszukiwania zaginionych. Bierze w niej udział około 150 ratowników.

Główna trąba powietrzna pojawiła się w niedzielę ok. godz. 14 czasu lokalnego. Tornado przeszło m.in. nad miejscowością Beauregard w hrabstwie Lee (stan Alabama położony  w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych (nad Zatoką Meksykańską), zamieszkiwane przez ponad 140 tys. mieszkańców). Żywioł pozostawił za sobą pas zniszczeń o długości dwóch kilometrów i szerokości prawie kilometra niszcząc domy, przewracając samochody i wyrywając drzewa z korzeniami.

Reuters podaje, powołując się na elektrownię Alabama Power, że z powodu zerwania trakcji około 10 tysięcy gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu po przejściu tornada.

Najnowsze