Przez koronawirusa SPRZEDADZĄ "Mona Lisę"?! POWALAJĄCA cena

2020-05-21 13:16 PMar
Mona Lisa a`la koronawirus
Autor: twitter.com/StreetArtDream Koronaporadnik Adama Federa

Jednym z europejskich państw, w które najmocniej uderzyła pandemia, jest Francja. Koronawirus SARS-CoV-2 sprawił, że śmiertelność tam jest na czwartym miejscu na świecie (za USA. Wielką Brytanią i Włochami) a liczba zakażonych wynosi już ok. 150 tysięcy obywateli. Również gospodarka Francji pogrążyła się w recesji. W tych trudnych czasach wywiadu magazynowi „Usbek & Rica Magazine" udzielił znany francuski biznesmen Stephane Distinguin, założyciel firmy technologicznej Fabernovel. Zaskakująco stwierdził on, że władze państwa powinny rozważyć sprzedaż "rodowych klejnotów" aby uzyskać środki na dalszą walkę z zarazą. Jako przykład wskazał słynny obraz "Mona Lisa" autorstwa Leonarda da Vinci, który jest jedną z głównych atrakcji Luwru. Szacunkowa cena dosłownie zwala z nóg.

Distinguin przekonywał w rozmowie, że mając na uwadze, jak trudne czasy nastały dla francuskiej gospodarki, rząd powinien sprzedać dzieła sztuki czy inne wartościowe przedmioty. Na pierwszy ogień wystawiona powinna być, w jego opinii, słynna "Mona Lisa", gdyż to właśnie za nią można by uzyskać "szaloną kwotę". Jak przekonywał biznesmen: - Obraz jest łatwy do przeniesienia i przekazania. W 2020 r. musimy szukać pieniędzy, gdzie to tylko możliwe. Sednem sprawy jest cena - musi być szalona, tak by cała operacja miała sens. Szacuję, że na kupno "Mona Lisę" trzeba byłoby przeznaczyć nie mniej niż 50 miliardów euro. Eksperci mówią mi, że moje szacunki są przewartościowane, ale nigdy nie podawali konkretnych argumentów.

Zobacz także: Ekspertka z UE: „Nie chcę mówić o zagładzie, ale czeka nas druga fala”

Następnie argumentował::

- Dzień po dniu kryzys pochłania miliardy. Jesteśmy jak dzieci, które wrzucają kamyki do studni sprawdzając jak jest głęboka. Cały czas wrzucamy kamyki, a kryzys wydaje się bez dna. (...) Jako przedsiębiorca i podatnik wiem, że miliardy nie biorą się znikąd. Oczywistym odruchem jest więc sprzedaż cennego zasobu po najwyższej możliwej cenie, który nie jest kluczowy dla naszej przyszłości.

Distinguin przy sfinalizowaniu transakcji dopuszcza użycie kryptowalut.

Obraz "Mona Lista" został namalowany w latach 1503-1507. Aktualnie dzieło Leonarda da Vinci jest własnością rządu Francji. Po raz pierwszy obraz został wyeksponowany w Luwrze w 1797 roku.

Koronawirus szaleje w Amazonii! Sytuacja jest tragiczna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze